Trenér Rennes po Koubkovi požaduje, aby byl jako libero: Mnohdy jsem na můj vkus až moc vysoko

Trenér Rennes po Koubkovi požaduje, aby byl jako libero: Mnohdy jsem na můj vkus až moc vysoko

Pětadvacetiletý gólman Rennes Tomáš Koubek zatím za Rennes ve francouzské Ligue1 odchytal čtyři zápasy proti Olympique Marseille, Nice, Saint-Étienne a Caen. 

A v novém působišti se vytáhlý brankář, který už se také jednou dostal do sestavy kola, pozvolna zabydluje. K pohodě na čerstvé adrese přispěl i příjezd partnerky s dcerou.

"Jsem spokojenější, že tam můžu být s rodinou. Pomohlo mi to, nejsem rád zavřený na hotelu," uvedl bez dvou centimetrů dvoumetrový fotbalista, jehož tým se nalézá na průběžné patnácté příčce.

Koubek se usadil ve vesnici vzdálené 15 minut od tréninkového centra. Do stěhování zapojil celou rodinu. "Paní letěla s malou a mojí mamkou letadlem, zatímco s dodávkou a mým autem jeli taťka, děda a bratránek, aby se mohli střídat. Zaměstnal jsem celou rodinu, pomohli mi a já věřím, že jsem jim to oplatil, když jsem splnil jejich sny a zážitky," pokračoval bývalý sparťanský brankář, za něhož jeho nynější chlebodárce zaplatil 3 miliony eur.

V Roazhon Parku pro více než 31 tisíc diváků si pak musí zvykat i na jiný herní styl, než tomu bylo v české nejvyšší soutěži. "Trenér mě nabádá, abych hrál vysoko za obranou a mnohdy jsem na můj vkus až moc vysoko. Ale je to světový trend a trenér to tak požaduje, abych byl jako libero. Je to dané i vysokým tempem ligy, aby byly obrany vysunuté," uzavřel někdejší strážce svatyně Hradce Králové či Slovanu Liberec.

Barák si postěžoval: Nemůžu říct, že hrajeme týmově jako Udine. Každý hraje za sebe