Putin kritizoval lídra ruské ligy Zenit. A mířil tím i na Manciniho...

Putin kritizoval lídra ruské ligy Zenit. A mířil tím i na Manciniho...

Ruský prezident Vladimir Putin se pustil do kritiky aktuálního lídra tamní Premier League Zenitu Petrohrad, který vládne po dvanácti kolech tabulce bez prohry a bude bojovat o svůj historicky pátý primát.

Světoznámému politikovi se nelíbí to, že Zenit nedává v základní sestavě dostatek prostoru ruským hráčům. Narážel tím na soupisku při nedávném utkání Evropské ligy proti Realu Sociedad San Sebastian...

"Na trávníku pobíhalo v dresu Zenitu osm cizinců, paráda," ulevil si s pomocí ironického tónu čtyřiašedesátiletý prezident při debatě s šéfem petrohradského titána Sergejem Fursenkem.

Protože bude Rusko hostit příští mistrovství světa, tamní nejvyšší soutěž zavedla pravidlo, podle nějž může být na ligový duel nominováno maximálně 7 cizinců. Na mezinárodní kalendář se to však nevztahuje.

Italský kouč nejofenzivnějšího celku celého peletonu Roberto Mancini má v prvním týmu 10 zahraničních borců. Mezi nimi i srbského univerzála s dlouhou minulostí v Chelsea Branislava Ivanoviče či někdejšího zadáka Juventusu Turín Domenica Criscita.

Rozhádaná španělská stoperská dvojice? Ramos se s Piquem ve věci Katalánska neshodl