V Montpellieru odstavený Pokorný: Bylo by srabácké utíkat hned při první příležitosti, kdy nehraju

V Montpellieru odstavený Pokorný: Bylo by srabácké utíkat hned při první příležitosti, kdy nehraju

Zatímco na jaře sbíral čtyřiadvacetiletý stoper Lukáš Pokorný starty v Ligue1 pravidelně, v aktuálním ročníku 2017/2018 ještě za áčko Montpellieru nenastoupil.

Nový trenér mužstva ze Stade de la Mosson pro necelých 33 tisíc diváků Michel Der Zakarian aktuálně upřednostňuje jiné a exliberecký zadák, za něhož klub zaplatil na startu letošního roku 1,5 milionu eur nastupuje jen za rezervu. Až v páté nejvyšší soutěži dosud nasbíral tři starty.

"Je to náročnější než na začátku. Zatímco před čtyřmi měsíci se psalo, jak jsem se ve Francii dobře adaptoval, tak momentálně je vše jinak. Nehraju a ani nejsem ani nominovaný k zápasům. Je to nahoru dolů, ale snažím se to brát fotbalově a čekám na další šanci," přiznal v interview pro Deník Sport člen širšího kádru české reprezentace s jedním mezinárodním startem.

Další Čech do Serie A? Mladý obránce Pokorný má údajně zamířeno na jih Itálie

Kouč zatím sází na jiné, ale podporu vedení včetně majitele a sportovního ředitele má. "Já měl začátky s trenéry vždycky komplikovanější. Už v Liberci jsem s tím měl problémy. Nikdy jsem pod novým trenérem nehrál od jeho příchodu do klubu. Ať už to byli pánové Slovák, Kotrba nebo pan Trpišovský, začátky byly vždy všelijaké, nevím proč. Asi se jim moc nelíbím. Ale pokaždé jsem se postupem času do základu dostal, takže vím, co pro to mám teď udělat, i když v Montpellieru je to o něco těžší. V minulé sezoně jsem si ověřil, že na to mám, tak věřím, že to znovu vyjde. Snad trenérovi nabídnu něco, co se mu bude líbit a bude to chtít do týmu zapracovat. Bavili jsme se spolu a sám chápal, že jsem ve složité situaci, ale říkal, že na pozici stopera má dva jiné kluky, které preferuje a na lavičku mu vychází pouze jeden střední obránce. Jinak volí spíš univerzálnější hráče. Některé zápasy jsme hráli na tři obránce, tak jsem doufal, že bych se aspoň na lavičku mohl podívat, ale nakonec se nevzal žádný stoper. Ale musím zůstat pozitivní. Třeba při obědě za mnou přišel majitel a říkal mi, ať vydržím, že to přijde a hrát určitě budu. Věří mi a stojí při mně. To samé sportovní ředitel," pokračoval vítěz domácího poháru ze sezony 2014/2015, jehož slova přinesl Sport.

Střední obránce je rád, že má vytížení alespoň v rezervě. "Je to náročné, člověk se chce podívat aspoň na tu lavičku. Pět dní trénuju, připravuju se, mám tu správnou motivaci ukázat, že na to mám, ale pak přijde pátek, nominace a vidím, že v ní nejsem. Místo toho jsem v kolonce hráčů, kteří jdou hrát za béčko. To vás vrátí hodně rychle zpátky na zem, takže v pátek odpoledne bývám obvykle naštvanej. Ne však zapšklej! Pořád je to jen fotbal a kdykoliv se to může otočit. Jsem vlastně i rád, že mohu chodit hrát aspoň za rezervu. Jsou tam samí mladí kluci. Přirovnal bych to k tomu, když ještě fungovala „béčka“ v Česku. S první francouzskou ligou se to nedá vůbec srovnávat. Výkonnostní rozdíl je fakt velký. Ale stojí proti nám většinou hráči, kteří mají fotbal postavený na fyzických přednostech, jsou agresivní, silní v soubojích a často se chtějí na nás vytáhnout, jelikož za rezervu chodí víc kluků z prvního týmu. Je nás v kádru 27, takže v pátek je víc lidí, kteří se dozví, že nejedou s áčkem," doplnil Deníkem Sport citovaný Pokorný.

A co případná změna dresu formou hostování? "Přiznávám, že jsem o tom hodně přemýšlel. Hlavně na konci přestupového období, kdy už jsem věděl, že moje pozice není zrovna ideální a nevypadalo to, že by se v nejbližší době změnila. Po nějaké době jsem si to však zakázal. Jsem jedno, maximálně dvě místa od toho, abych hrál zápasy proti PSG, Monaku či Bordeaux. Bylo by srabácké utíkat hned při první příležitosti, kdy nehraju. Nic nebalím a chci se o své místo porvat. Co bude v zimě, či za rok v létě, to se uvidí. Já věřím tomu, že budu hrát za Montpellier," uzavřel ve Sportu liberecký odchovanec, jehož zaměstnavatel je po osmi kolech na třinácté příčce a v příštím kole po mezinárodní pauze přivítá Nice.

Bohém Šimák opět baví diváky, válí v I.B třídě. Trenér: Nevzít ho? Byl bych blázen