Paříž plánuje další rošádu v rámci fotbalové Evropy. Co to bude tentokrát?

Paris Saint-Germain má podle francouzského deníku Le Parisien za lubem další "lumpárnu". Ačkoliv se potýká se stíháním od UEFA, kvůli porušování Finančního fair-play, stejně chce do klubu přivést další obrovskou hvězdu. Tentokrát se již ale uskromní a na hráče si chce vydělat prodejem jiné hvězdy ze svého týmu. 

Paříž plánuje další rošádu v rámci fotbalové Evropy. Co to bude tentokrát?

Oním hráčem, který je v hledáčku PSG není nikdo jiný než Alexis Sanchez, který v současnosti působí v dresu londýnského Arsenalu. Hráčem, který má naopak opustit Paříž, je Edinson Cavani, který má za sebou hádku se v současnoti největší hvězdou PSG, Nemyarem. Není vyloučena ani varianta, ve které by Cavani směřoval do Arsenalu a Alexis do PSG. Pravděpodobnější ale je, že Cavani zamíří do jiného klubu, který lépe splní finanční požadavky šejků.

Cavani působí v PSG od roku 2013, kdy přišel z italské Neapole za tehdy nevídaných 64 milionů eur. V Paříži vytvořil stabilní útočnou dvojici se Zlatanem Ibrahimovičem a celkem za francouzský klub vstřelil 96 gólů ve 141 zápasech. Za Neapol předtim během tří sezon vstřelil 78 branek ve 104 zápasech. V dresu uruguayské reprezentace si Cavani připsal 94 startů, během nichž se trefil osmatřicetkrát.

Alexis Sanchez působí v Arsenalu o rok kratší dobu, než Cavani u PSG, tedy od roku 2014. Za více než tři sezony v londýnském celku si Chilan připsal start ve 108 zápasech, ve kterých vstřelil 53 branek. Sanchez je zároveň společně s Claudio Bravem rekordmanem Chile v počtu startů, když od roku 2006 nasbíral 117 zápasů v národním dresu. Za reprezentaci vstřelil 38 gólů.