Sparťané odehráli přípravný duel a nepotřebovali žádného soupeře, nejvíce byl vidět Lafata

Sparťané odehráli přípravný duel a nepotřebovali žádného soupeře, nejvíce byl vidět Lafata
OBSAHUJE VIDEO

Sparta si okořenila mezinárodní pauzu tréninkovým utkáním, v němž nepotřebovala žádného protivníka. Na Strahově totiž v závěru prvního pracovního týdne měsíce října změřily síly výběry nakombinované z hráčů prvního mužstva, juniorky a devatenáctky.

Trojice "rozhodčích" Baranek, Zítka a Stracený tak bděla na modrý a rudý výběr. Za prvně jmenované nastoupili například Karavaev, Zahustel, Michal Kadlec, Mareček Mavuba, Vatajelu, Šural či Néstor. Za druhé zmíněné hráli Plavšič, Dao nebo Bičík, s tím, že Lafata s Julišem si zahráli za obě mužstva.

Celkem se dostalo do hry 12 fotbalistaů áčka a nakonec zvítězila zkušenost - v prvním dějství padly všechny čtyři branky, o které se postarali Néstor, Mareček a Lafata, jenž na modré straně skóroval v 19. a 36. minutě.

"Náš tým je v těchto dnech hodně osekaný, a proto jsme se rozhodli zahrát si jen mezi sebou, společně s mladými hráči. Řadu z nich už znám. Navíc rád udržuji dobé vztahy s akademií a dobrou spolupráci s panem Hřebíkem a trenéry na Strahově. Jsem rád, že máme možnost spolupracovat jako celek, jedna velká rodina," pochvaloval si webem sparta.cz citovaný hlavní trenér Sparty Andrea Stramaccioni.

Přátelské utkání na Strahově:

Modří – Rudí 4:0 (4:0)
Branky: 13. Néstor, 19. Lafata, 36. Lafata, 44. Mareček. Rozhodčí: Baranek – Zítka, Stracený.

Modří: Štorc – Karavaev, Zahustel, Fišl (31. Plavšić), M. Kadlec – Mareček, Mavuba – Néstor, Lafata (46. Juliš), Vatajelu – Šural.

Rudí: Bičík – Tasić, Pavlík, Boula, Čmelík (46. Čajkovský) – Plavšić (31. Fišl), Špaček (55. Flak), Matoušek (46. Palečko), Balvín (46. Traoré) – Dao (46. Novotný), Juliš (46. Lafata).

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.