Brabec o Spartě: I když to zní hloupě, možná už by se teď neměla soustředit na titul

Brabec o Spartě: I když to zní hloupě, možná už by se teď neměla soustředit na titul

Pětadvacetiletý český reprezentant s dvaatřiceti starty v belgické nejvyšší soutěži Jakub Brabec nezažívá snadný úvod sezony. Nedaří se totiž nejen jeho Genku, ale také klubu, jehož je odchovancem, čili Spartě.

Ač je zadák s krátkou minulostí ve Viktorii Žižkov či Zbrojovce Brno z Letné pryč již od léta loňského roku, slavné "S" stále sleduje...

"To víte, zajímá mě a moc týmu fandím. Viděl jsem možná pět z devíti ligových zápasů, ale výsledkově to bohužel nefunguje, což mě mrzí," uvedl v rozhovoru pro idnes.cz střední obránce trojnásobného vítěze First Division A.

U celku, který obhajuje třetí místo, se čeká na obrat situace již více než tři měsíce. "Těžko se mi o tom mluví. Já už několikrát cítil, že by to mohlo přijít, že si to sedlo, ale pak zase následuje další ztráta. Jako naposledy na Dukle," pokračoval svěřenec nizozemského trenéra Stuivenberga.

Plzeň je na čele s obrovským náskokem, titul se zdá být ztracen i přesto, že teprve do Generali arény za pár dní přijede. "I když to zní hloupě, možná už by se teď neměli soustředit na titul, třeba přijde, třeba ne, ale zásadní je uklidnit situaci nějakou výhrou, protože těch problémů tam měli daleko víc. Já budu Spartě vždycky věřit, tak doufám, že to přijde teď proti Plzni, že vyhrajeme," uzavřel v interview pro idnes.cz Brabec.

Sparťané odehráli přípravný duel a nepotřebovali žádného soupeře, nejvíce byl vidět Lafata