Největší střelecká esa MSFL? Bývalí hráči Zbrojovky a mladý snajpr z Kroměříže

Největší střelecká esa MSFL? Bývalí hráči Zbrojovky a mladý snajpr z Kroměříže

Kromě boje o prvenství a případný postup do druhé ligy bude v letošním ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy velmi zajímavé sledovat také dostihy o korunu pro krále střelců. V soutěži najdeme hned několik osvědčených borců, kteří se pravidelně starají o přísun gólů pro svůj tým. Portál eFotbal.cz vybral tři největší adepty na nejlepšího střelce MSFL. Mezi adepty najdete dva někdejší ligové hráče i mladíka z Kroměříže, který o sobě dal pořádně vědět už v minulé sezoně.

Karel Kroupa (Prostějov)

Jeden z nejzkušenějších borců, kteří pobíhají po třetiligových trávnících. Syn stejnojmenné legendy brněnského fotbalu toho má za sebou opravdu hodně. Dnes sedmatřicetiletý útočník si zahrál nejvyšší soutěž v Brně, Teplicích, Zlíně a na Kladně. Na kontě má 156 zápasů, v nichž nastřílel 19 branek. Zkušenosti sbíral někdejší nejlepší střelec druhé ligy také v Turecku či na Slovenku.

Do Prostějova zamířil bezmála dvoumetrový čahoun před sezonou 2014/2015 a bylo hned jasné, jak velkým přínosem pro ambiciózní tým bude. Ve své první sezoně nastřílel 18 branek a o korunu pro krále střelců se musel dělit, o rok později už ji měl jen pro sebe – 25 góly dotáhl Prostějov k postupu do druhé ligy. Ani v úvodu letošního ročníku střelecky nezahálí a v tabulce střelců se bude jistě po celou sezonu opět držet v popředí mezi top kanonýry.