Tíží nás psychika, říká spasitel Brna Pivarník

Tíží nás psychika, říká spasitel Brna Pivarník

Během reprezentační pauzy oznámila brněnská Zbrojovka nového trenéra Romana Pivarníka, jenž naposledy vedl mistrovskou Plzeň. 

První zápas pod Pivarníkem se však Brňanům nevydařil. Vítkovicím, poslednímu týmu FNL, podlehli a nepředvedli dostatečně přesvědčivý výkon. Pivarník ví, že záchrana nebude jednoduchý úkol. Z prohraného přáteláku si však nic nedělá.

„Jsem ale rád, že jsme zápas odehráli. Mohli jsme vidět hráče, jak se chovají v určitých situacích,“ prozradil padesátiletý kouč Brna. „Byly tam dobré věci. Ale byly tam i věci, na které musíme pracovat,“ ujistil příznivce Brna.

Přiznal, že brněnský tým tíží psychika. „U mužstev, která jsou dole v tabulce, to tak bývá. Nejsme jediní, kdo s tím zápolí,“ přiznal. A ve všem se jeho tým musí zlepšit? „Ve všem! Jak se chováme v defenzivě, v ofenzivě, po stranách... V zápase bylo hodně nevynucených chyb, kdy ztrácíme balony. Nebyli jsme schopní aplikovat, jak chceme hrát, jak chceme rozehrávat. Na to zatím nebyl čas.“

„Začali jsme dělat hned to, co chceme změnit, aby to hráči vstřebali. Budeme v tom muset pokračovat dál. Je to komplikovaná situace, ale jsme tu od toho, abychom se s tím vypořádali," doufá Pivarník v záchranu. „Nemá smysl naříkat. Stav je jasně daný. Mužstvo je jasně dané. Jde o to, zda se s těmito hráči do konce podzimu dokážeme zvednout," věří bývalý trenér Bohemians a Viktorie Plzeň.