ČFL: Rozjetá Chrudim skončila na kolenou, Vyšehrad vyhrál 7:1! Piták se trefil za Zápy

ČFL: Rozjetá Chrudim skončila na kolenou, Vyšehrad vyhrál 7:1! Piták se trefil za Zápy

O víkendu bylo na programu kompletní 9. kolo České fotbalové ligy. Teprve podruhé ztratila body rozjetá Chrudim, která padla na hřišti Dobrovice. I nadále ale zůstává v čele ČFL o pět bodů před Domažlicemi. Ty se vyhouply na druhou příčku tabulky po výhře Benešově. Výrazným způsobem si vylepšil skóre vyšehradský Slavoj, když Králův Dvůr vyprovodil sedmi góly. Výtečným výkonem se v dresu vítězného celku blýskl Josef Čtvrtníček.

Vyšehrad vedl už po prvním poločase 3:0, krátce po změně zvyšoval kanonýr Čtvrtníček svou druhou trefou už na 4:0 a další tři trefy přidal Slavoj v závěrečné čtvrthodině. Hosté od Berouna se zmohli jen na kosmetickou úpravu skóre. Hrozivý výsledek, těžko co hodnotit. Nebyli jsme na utkání připraveni, jak bychom měli být. Sedm inkasovaných gólů je strašně moc,“ cituje vyšehradský klubový web slova asistenta kouče Králova Dvora Tomáše Šilhavého.

To asistent kouče Slavoje Milan Kopřiva byl pochopitelně daleko spokojenější: „Díky rychlému vedoucímu gólu jsme se zklidnili, udržovali soupeře téměř celý zápas pod tlakem a postupně navyšovali skóre. Co se týče individuálních výkonů, chci především zmínit Čtvrtníčka – nejen proto, že dal dva góly, ale kvůli jeho celkovému hernímu projevu. Nesmíme se však nechat ukolébat, protože teď hrajeme na stadionu druhých Domažlic. Bude to zápas, který nás hodně prověří a naznačí, zda se můžeme ucházet o umístění v popředí tabulky.“

Nelze, než dát členovi vyšehradského realizačního týmu za pravdu. Domažlice totiž mají slibnou formu, hlavně doma to proti nim mají soupeři velmi těžké. Naposledy se o tom přesvědčil Vltavín. V tomto kole ale Jiskra zavítala do Benešova. Osud utkání ovlivnil jeho samotný úvod. Hosté vedli už v 8. minutě o dva góly po trefách Došlého, Benešovští jen v závěru snížili na 1:2. Domažlice se po cenné výhře posunuly na druhé místo a stáhly náskok Chrudimi na pět bodů.

Východočeši totiž vůbec poprvé v této sezoně prohráli v normální hrací době. V Králově Dvoře prohráli po penaltovém rostřelu, od té doby ovšem poráželi jednoho soupeře za druhým. Až přišel duel na půdě Dobrovice, která dokázala rozjetou Chrudim alespoň trochu přibrzdit. O výhře domácích 1:0 rozhodla trefa Miškovského.

Tabulkou ČFL pomalu stoupají Zápy. Další tři body si odvezly z Benátek nad Jizerou, kde uspěly i díky gólu Karla Pitáka. Letní posila se postaral o druhou trefu svého týmu, ten nakonec vyhrál 3:1 a po devátém kole mu s jednadvaceti body na kontě patří šestá příčka. Mají stejně bodů jako Vyšehrad.

ČFL, 9. kolo:
Vyšehrad – Králův Dvůr 7:1 (7. Doležal, 30. a 56. Čtvrtníček, 42. Drobílek, 77. Hašek, 81 Jakab, 90. Macej – 85. Matas)
Vltavín – Ústí nad Orlicí 2:0 (40. Tichý, 88. Růžička)
Benešov – Domažlice 1:2 (87. Balata – 3. a 8. Došlý)
Čížová – Písek 2:1 po pen. (33. Novák – 63. Presl)
Dobrovice – Chrudim 1:0 (20. Miškovský)
Jirny – Litoměřicko 2:1 (29. Kejha, 68. Stockner – 56. Trýzna, ČK: 44. Jelínek – L)
Štěchovice – Nymburk 3:1 (1. Sulík, 81. Štědronský, 84. Batka – 71. Petr)
Brozany – Převýšov 3:1 (26. Benda, 36. Dunderovič, 77. Tichý – 64. Hynek)
Benátky nad Jizerou – Zápy 1:3 (69. Walter – 61. Putz, 67. Piták, 90.+4 Šerý)

Aktuální tabulku ČFL a kompletní rozpis zápasů najdete zde

Myšlenky o konci bývalý velký talent Blažek zahnal: V ČFL chci restart v osobním životě!