Čím baví hráče Hapal ve slovenských službách?

Před deseti lety kývl na nabídku Nitry a od té doby se mu stalo Slovensko osudem. Bývalý vynikající záložník Olomouce, Leverkusenu, Tenerife či Sparty Pavel Hapal nyní trénuje slovenskou reprezentační jedenadvacítku a v exkluzivním rozhovoru pro magazín Hattrick se dotýká mnoha fotbalových témat. 

Čím baví hráče Hapal ve slovenských službách?

O REPREZENTACI:

Zažívám to při každém srazu a nejen já, ale i áčko s trenérem Kozákem. Reprezentace je pro Slováky absolutní vrchol. Je to pro hráče obrovská čest a vždy nechají na hřišti za svoji zemi to nejlepší co v nich je. Čiší z nich soudržnost, chuť, touha. Nejen po mladých, kteří jsou třeba na začátku kariéry, ale i po těch, kteří jsou už hvězdami venku a třeba by neměli zapotřebí jezdit do nároďáku. Ale to v případě Hamšíků, Škrtelů a dalších nepřichází v úvahu, že by nepřijeli, když jsou zdraví, ve formě a tím pádem nominování.

O EURO DO 21 LET V POLSKU:

Když jsme na EURO odjížděli, cítil jsem nejen sportovní kvalitu kádru, ale i soudržnost, partu, což jsou pro úspěch velmi důležité atributy. Měli jsme relativně lehčí skupinu (Polsko, Anglie, Švédsko – pozn. aut.). Porazili jsme Poláky i Švédy a se šesti body jsme sahali po senzačním postupu. I bez něj to byl ale úspěch. Jenže když vás pak o postup připraví porážka Německa 0:1, která vyhovuje oběma aktérům, musíte být naštvaný.

O ČEŠTINĚ A SLOVENŠTINĚ:

Neříkám, aby si hráči vzali míč či loptu, já říkám, ať si vezmou balón. A oni se mi pak smějí, jak to mluvíte, trenére… Často si nějaké moje docela obyčejné hlášky zapamatují a pak mi to vracejí. Když chci dát klukům zabrat, tak na ně zahalekám „s chutí do hutí“, oni se tomu výrazu smějí. Nebo taky používám populární hlášky z českých filmů, kde udělali soudruzi z NDR chybu a podobně.

Celý obsáhlý rozhovor s Pavlem Hapalem najdete v nejnovějším vydání magazínu Hattrick.