Jiráček si zvyká na větší míru zodpovědnosti: Nikdy jsem takovou roli nehrál

Plzeň, Wolfsburg, Hamburg, Praha, Jablonec a teď Zlín. To jsou štace vrcholového fotbalu, v nichž se více či méně zastavila kariéra bývalého reprezentanta Petra Jiráčka, který mimo jiné zářil před pěti lety na EURO v Polsku. Vypráví o tom v rozhovoru pro magazín Hattrick.

Jiráček si zvyká na větší míru zodpovědnosti: Nikdy jsem takovou roli nehrál

Mnohé možná překvapí, že ve své kariéře nyní zakotvil tak daleko od rodného Sokolova. „Rozhodly dva faktory, že mě Zlín vyvázal ze smlouvy na Spartě a nabídla mi dvouletý kontrakt a taky to, že mi zde našel skvělé bydlení,“ říká Jiráček v rozhovoru.

Sám přiznává, že Moravu obecně znal pouze z pohledu ligových stadionů a z několika posezónních návštěv vinných sklípků na jižní Moravě. „Teď jsme si zamilovali Valašsko. Je tu moc krásně, líbí se tu jak manželce, tak synovi,“ komentuje s úsměvem svůj přerod ze Západočecha na Valacha.

Ve Zlíně, který před startem Evropské ligy doznal ještě větších změn než Sparta či Slavia, nosí kapitánskou pásku. A tím i větší míru zodpovědnosti. Co na to říká? „Já jsem nikdy takovou roli nehrál, většinou byli v týmu zkušenější hráči a větší osobnosti. Vím, že Zlín nikdy do Evropské ligy nepostoupil, ale povedly se mu poslední dvě sezony. Nerad bych se do takové role vůdce pasoval jen na základě mých zkušeností. V šatně je nás víc podobných, o to se podělíme.“

Celý rozhovor najdete v novém čísle magazínu Hattrick, který je nyní na trhu.