Že by neměl do čeho píchnout? To nehrozí! Buffon má slíbenou prestižní funkci

Kariéra brankáře Juventusu Turín a italského národního týmu, jenž oslaví za pár měsíců čtyřicáté narozeniny, je dlouhá skoro jako Velká čínská zeď.

Že by neměl do čeho píchnout? To nehrozí! Buffon má slíbenou prestižní funkci

Mistr světa z roku 2006, který už před šestnácti lety přestupoval do Staré dámy za neceleých 50 milionů eur, což byl v oné době unikát, by mohl na konci aktuálního ročníku 2017/2018 po světovém šampionátu v Rusku definitivně skončit a následně se přesunout do role, ve které by ho nečekal každý.

Další kroky devítinásobného šampiona Serie A, který bude za pár měsíců útočit na Scudetto s pořadovým číslem 10, by totiž klidně mohli vést do politické branže.

Prozradil to alespoň Vittorio Sgarbi z politické strany Rinascimento, který je o dalších činech svěřence trenéra Maxe Allegriho pevně přesvědčen. Stačí už jen jedno...

"Pokud vyhrajeme volby, stane se Gianluigi Buffon novým ministrem sportu," vzkázal na adresu kolegy Higuaína, Pjaniče, Dybaly a spol. politik.

Devětatřicetiletý strážce svatyně vyhrál dvakrát Evropskou ligu a třikrát byl ve finále Ligy mistrů. Právě ziskem této prestižní trofeje by se chtěl rozloučit. Jeho spoluhráči ze Staré dámy pro to udělají všechno.

Osm hvězd, kterým po sezoně končí smlouva. Dohodnou se v lednu s někým jiným?