Stoch jen kroutí hlavou nad řečmi, že by měl být rozbíječ kabiny

Malý velký muž soudobé Slavie zvolil Prahu, neboť ji má blízko domova a protože chtěl znovu zažít rodinnou atmosféru. Podstatnou roli navíc sehrála i skutečnost, že je jeho přítelkyní česká modelka Paula Bedžetiová.

Stoch jen kroutí hlavou nad řečmi, že by měl být rozbíječ kabiny

Zapadnutí do sešívané kabiny bylo pro bývalého borce Fenerbahce, Bursasporu, Al Ainu, Paoku Soluň, Twente, Chelsea či Nitry snadné.

"Nejlepším argumentem jsou moje výkony, chci být sám se sebou spokojený a hlavně pomoci mužstvu. V žádném týmu jsem absolutně neměl problém zapadnout do kolektivu. Když jsem přicházel, slyšel jsem nějaké řeči, že jsem rozbíječ kabiny, ale vůbec nechápu, kde takové informace ti lidé sebrali. Parta je ve Slavii úplně fantastická. Právě něco takového mi chybělo v zahraničí, tam se většinou jede skupinkářství. Byl jsem venku jedenáct let, ve Slavii se cítím naprosto skvěle, jako kdybych byl doma. Teď už jen vyhrávat, vyhrávat, vyhrávat, a aby Plzeň taky občas zakopla," připomněl situaci v tabulce mistr Süper Lig ze sezony 2010/2011.

Jeho vršovický chlebodárce za něj navíc uhradil nedávnou pokutu 40 tisíc korunou určtenou za pokřiky "smrt Spartě", ke kterým ho dohnala část slávistického kotle. "Hodně lidí si myslí, že jsem to neměl křičet, ale v ten moment je velmi těžké nad něčím takovým přemýšlet, když stojíte před tisícovkou lidí a ještě je to umocněné euforií po vyhraném zápase. Hodně mě potěšilo, že mě fanoušci zavolali k děkovačce. Ale jak říkám - nevěděl jsem, že tam tahle slova budou. Kroku klubu si strašně vážím. Po tom incidentu jsme se bavili s vedením - vysvětlil jsem jim, že jsem nevěděl, co se na mě chystá. A že netuším, proč to fanoušci přichystali zrovna na mě, proč mi tam dali ten starý pokřik, i když věděli, že za to bude nějaký trest," ozřejmil na webu aktualne.cz spoluhráč Necida, Laštůvky, Škody a spol.

Ten zatím za slavné "S" odehrál 10 soutěžních zápasů. Na první přesný zásah v nejčerstvějším trikotu však stál ještě čeká.

Pokorný hraje ve Francii až pátou ligu, ale světlo na konci tunelu vidí. Byt k němu není jen krůček...