Sigma jde cestou agresivity, poctivosti a odpovědnosti. I to zavřelo Ordošovi dveře

Zatímco v Edenu či na Letné se v létě utrácelo jako o závod, na hanáckém Andrově stadionu k žádným nákupům nedošlo a po téměř třetině soutěže je Sigma před oběma slavnými "S".

Sigma jde cestou agresivity, poctivosti a odpovědnosti. I to zavřelo Ordošovi dveře

Soubor trenéra Václava Jílka jednoduše ukázal, že peníze vážně nemusí být všechno. "Ani největší balík nezajistí, že budete úspěšní jako tým. Slavia měla díky trenérovi Šilhavému náskok, protože se mu podařilo poskládat tým v minulé sezoně. Jeho hráči mají víc prostoru k vytížení, hrají na třech frontách. To Sparta nemá. Pokud drahé hráče jako Ben Chaima neznáte detailně i po stránce charakterové, těžko se dá říct, že to hned přinese úspěch. V tom bych byl opatrný. Já raději sázím na práci s hráči, kteří mi prošli rukama, a jsem přesvědčený, že se mohou zlepšovat. I Zlín v minulé sezoně dokázal, že peníze nejsou všechno," uvedl v interview pro idnes.cz člen realizačního týmu české jednadvacítky.

Zatímco jeho ligový nováček je chválený, favorizovaný výběr italského odborníka Andrey Stramaccioniho je kritizovaný a kdo ví, jestli se nebude po šlágru s Plzní měnit v Generali aréně hlavní trenér. "Neznám jeho myšlení a nedokážu se do něj vžít, ale čas potřebuje určitě. Změn v kádru nastalo strašně moc a není v silách trenéra, aby za pět týdnů přípravy mužstvo nachystal. Pracovat s očekáváním na Spartě, kde se chce úspěch okamžitě, je velmi složité. Ale hráčský potenciál ve Spartě stoprocentně vidím. Jen je třeba vytvořit plně fungující tým," pokračoval.

Sigma je unikátní i v tom, že dokáže mít v základní sestavě až osm odchovanců, což se zdá být v současné době unikátem. "Mít v sestavě sedmdesát procent odchovanců je fantastické hlavně po stránce nákladové. Ale musíte mít kvalitu. Nám pomohl ročník 1993, který je obrovsky silný. Je to výborná práce mládežnických trenérů. V týmu máme i ročník 1995 – Kalvacha, Jemelku. Ale když jsme padali, říkali jsme, že nemůžeme hrát jen s odchovanci. Ovšem situace byla jiná, jak si hráči prošli druhou ligou, jsou jinde v odolnosti. Jde o to, jestli chytnou drajv od prvního kola. Tím se síla týmu násobí. Je však důležité oživit vody třemi hráči odjinud, kteří motivují stávající hráče, aby přidali," doplnil na stránkách idnes.cz nadřízený Falty, Zahradníčka či Moulise, jenž tvrdí, že dnešní dotbal je víceméně jen o rychlosti - pohybu i myšlení, s čímž souvisí i okamžité přepínání po ztrátě míče.

Také proto Olomouc nevzala zpět čtyřiatřicetiletého veterána Michala Ordoše, jenž působil minulou sezonu na Kypru. "Michala respektuju jako vynikajícího fotbalistu. Kdykoli nastoupil, ukázal individuální kvalitu, ale nastavením je jinde, než jsem požadoval. Je výborný v zakončení, ale my jsme chtěli jít cestou agresivity, poctivosti, odpovědnosti, což u něj nehraje tak velkou roli," uzavřel na webu idnes.cz Jílek, jehož svěřenci se budou chtít pokusit o pátou výhru v řadě už v sobotu proti Jablonci.

Válel po boku Schicka, ve Spartě ale neprorazil. Nepřišla šance, říká Surmaj. Chce se odrazit v ČFL