V Boleslavi potřebovali najít nějakého viníka, postěžoval si před návratem na známou půdu Diviš

Protože je Tomáš Grigar zraněný, úlohu teplické jedničky momentálně zastává jednatřicetiletý Jakub Diviš, jenž přitom odstartoval nový soutěžní ročník v Mladé Boleslavi. Z města automobilů na severočeská Stínadla však ostřílený strážce svatyně prchl poté, co ho Dušan Uhrin mladší potupně přeřadil do boleslavské juniorky.

V Boleslavi potřebovali najít nějakého viníka, postěžoval si před návratem na známou půdu Diviš

"Byl to velké zklamání. Podle mě jsem neodchytal zápasy, v nichž jsem dostal příležitost, vůbec špatně. Inkasované góly nešly na moje triko. Viděl bych to spíš tak, že v Boleslavi potřebovali najít nějakého viníka. Proto mě a Pavla Čmovše přeřadili do juniorky, což stejně nic nevyřešilo. Vedení s trenérem se ale takto rozhodlo a my to museli respektovat. Bylo mi řečeno, že si mohu najít nové angažmá. Trenér si mě zavolal k sobě do kanceláře a něco mi ohledně celé situace říkal. Myslím si, že by nebylo dobré to ventilovat, mělo by to zůstat mezi námi. Pro mě ale důvody, proč jsem byl vyřazen z kádru, nebyly moc směrodatné. Bylo to takové, jako když mě chtějí někam uklidit. Těžko se to vysvětluje. Musel jsem se ale podle toho zařídit a samozřejmě jsem cítil zklamání, jelikož jsem do sezony nastoupil jako jednička a nepředváděl špatné výkony. Rozhodně jsem se z toho ovšem nijak nehroutil. Snažil jsem se najít řešení, což se také povedlo. Nakonec jsem zamířil do Teplic," citovaly stránky hetliga.cz slova bez pěti centimetrů dvoumetrového brankáře s minulostí ve Slavii, Prešově, Hibernianu či CSKA Sofia.

Na bývalého stratéga Slavie, Plzně, Temešváru či Dinama Tbilisi by zpětně plivat nechtěl. "Nechci říct, že bych to někomu vyčítal. Má situace v Mladé Boleslavi byla delší dobu taková nejistá. Ze začátku jsme měli dobrý vztah. Trenér Svědík mi dal v zimě možnost odejít, v létě ale přišel k týmu Uhrin a ten chtěl, abych v kádru zůstal. Náš vztah byl zcela normální, profesionální ve smyslu trenér - hráč. Nebyl tam žádný problém. Vše se změnilo až po vypadnutí s albánským Korce, kdy mi bylo řečeno, že už nebudu chytat. To přináší fotbal. Každopádně jsem tam skončil a je to pro mě uzavřená kapitola," objasnil Diviš, jenž měl dle svých slov několik nabídek včetně zahraničních štací.

Mezi tři tyče teplické svatyně se svěřenec Daniela Šmejkala dostal ještě dříve, než čekal. "Nikdo Tomášovi nepřál, aby se zranil. Už jsem říkal, že si moc přeji, aby se brzy uzdravil a mohl s námi znovu trénovat. Chtěl jsem se po příchodu do Teplic poprat o místo jedničky, ale rozhodně jsem nečekal, že se do brány dostanu kvůli Tomášovo zranění. Teď ezdí do Teplic na rehabilitaci a podstupuje různé procedury, které by měly urychlit jeho návrat. Prognózy ale vypadají na to, že do konce podzimní části se už vrátit nestihne. Přece jenom se jedná o postranní kolenní vaz," ozřejmil v interview pro web hetliga.cz kolega Filla, Rezka, Vaněčka a spol.

V Teplicích mu navíc nově bude krýt záda jeho dobrý známý Jan Šeda, jenž přišel ke Sklářům také z Boleslavi. "My se spolu známe hroznou dobu. Máme spolu výborný vztah a nevidím v jeho příchodu vůbec žádný problém. Je trochu paradoxní, že náš první zápas bude proti Mladé Boleslavi, kde jsme oba hráli. Při Tomášově zranění je každopádně třeba, aby v týmu byli dva zkušenější gólmani. Pro nás bude Honza posilou," pokračoval na oficiálních stránkách nejvyšší tuzemské soutěže Diviš.

A hádejte, proti komu bude chytat v desátém kole HET ligy? V sobotu přijedou jeho sedmé Teplice na půdu čtrnácté Mladé Boleslavi. O pikantní náboj tedy nouze nebude.

Sigma jde cestou agresivity, poctivosti a odpovědnosti. I to zavřelo Ordošovi dveře