Víc hráčů by mělo být jako Pique, prohlásil Filipe Luis a pobouřil fanoušky Atlética

Brazilský obránce Atlética Madrid Filipe Luis pobouřil fanoušky, když prohlásil, že více hráčů by mělo být jako Gerard Pique. Španělští fanoušci a zejména fanoušci z hlavního města Španělska nemají Piqueho rádi, protože otevřeně podporuje katalánskou samostatnost a během nedávného referenda dokonce svůj názor vyjádřil i přímo u volební urny.

Víc hráčů by mělo být jako Pique, prohlásil Filipe Luis a pobouřil fanoušky Atlética

„Jsem Piqueho obrovský fanoušek, to co dělá je úctyhodné a víc hráčů by mělo být jako on,“ prohlásil Luis pro španělský deník El Mundo. „Věc okolo referenda je něčím, co aktivně sleduji a úplně tomu nerozumím, protože v Brazílii jsou všichni hrdí, když mohou poslouchat brazilskou hymnua nikdo tam nemá podobné tendence. Nechci říct, že by se Katalánsko mělo od Španělska oddělit, ale jestliže si to většina obyvatel přeje, pak nevím proč by to měl být problém,“ dodal Luis.

Filipe Luis bydlí ve Španělsku bez jednoroční pauzy již od roku 2005, kdy přišel jako dvacetiletý na hostování do "béčka" Realu Madrid. Další dvě sezony strávil na hostování v La Coruně, kam v roce 2008 přestoupil nastálo. V roce 2010 přestoupil za dvanáct milionů eur do Atlética Madrid, kde vydržel až do roku 2014, kdy ho po sérii dobrých výkonů koupila Chelsea, kde ovšem vydržel pouze jednu sezonu, po které se vracel do Atlética, kde působí až doposud.

Luis si také od roku 2009 připsal jednatřicet startů za brazilskou reprezentaci, ale asi nikoho nepřekvapí, že jasným číslem jedna na levé straně obrany Brazílie je městský rival Luise Marcelo. Filipe Luis se může chlubit několika oceněními, jako například vítězství v Konfederačním poháru, Premier League, Evropské Lize, La Lize nebo Copa del Rey.