Příprava byla ovlivněna, že nám chyběli reprezentanti, říká před důležitým zápasem na Bohemce kouč Baníku Kučera

Ostravský Baník čeká v pátek důležitý zápas proti pražským Bohemians. Baníku se na Bohemce dlouhodobě daří, neboť z posledních devíti zápasů v Ďolíčku z posledních devíti zápasů domů pouze jednou nepřivezl ani bod. "Klokani" ale Baníku určitě nedají nic zadarmo, neboť do ligy vstoupili úspěšně, když oma dokázali porazit Karvinou a Slovácko a se Slavií uhráli bezbrankovou remízu.

Příprava byla ovlivněna, že nám chyběli reprezentanti, říká před důležitým zápasem na Bohemce kouč Baníku Kučera

„Bohemka se zatím profiluje jako tým, který málo gólů dává i dostává. Ale je to typický domácí tým, který se v tom specifickém prostředí stadionu v Ďolíčku pokaždé vyšponuje na maximum,“ prohlásil trenér Baníku Kučera před zápasem pro klubový web. Kučera připomněl, že soupeř jeho týmu nasbíral za devět ligových kol skóre 5:7 v porovnání se skóre 13:20 Baníku.

Baníku se naopak na hřištích soupeřů příliš nedaří a jedinými venkovními body jsou v letošní sezoně tři body za výhru v Brně v prvním kole. Poté čekaly Baník prohry na Slovácku, v Plzni, na Dukle i v Jihlavě. „Trošku ta příprava byla ovlivněna, že nám chyběli reprezentanti, ale věřím, že za těch pár dnů to sladíme a na páteční zápas budeme nachystaní co nejlíp,“ připomněl Kučera, že jeho tým trénoval bez čtyř mládežnických reprezentantů.

Případný neúspěch budou moci svěřenci Radima Kučery napravit hned další pátek doma v derby se Sigmou Olomouc. Bohemku čeká, také další pátek, zápas v Jihlavě. Souboj mezi Bohemians a Baníkem začne přesně v 20:15 a vysílat ho bude stanice ČT Sport.