Mbappé je větší profesionál než Messi, řekl bývalý spoluhráč katalánské superhvězdy

O Kylianovi Mbappém již ve fotbalové Evropě slyšel snad každý. Osmnáctiletý kluk, který přestoupil za 180 milionů eur do PSG. Nyní o něm bývalý hráč Barcelony i PSG, Ludovic Giuly, prohlásil, že je větším profesionálem než býval v jeho věku Lionel Messi a to se ve světě neobešlo bez odezvy...

Mbappé je větší profesionál než Messi, řekl bývalý spoluhráč katalánské superhvězdy

„Kylian má skvělý potenciál,“ začal Giuly rozhovor pro RMC. „Mbappé je větší profesionál než Messi, když mu bylo osmnáct. Lépe ví, jak ovládat své tělo, Leo měl víc starostí se svým tělem, protože měl poruchu růstu. Zkrátka to pro něj bylo komplikovanější, Kylian má výhodu, že lépe zná své tělo a má větší schopnost regenrace“ pokračoval Giuly. 

Messi přišel do Barcelony ve svých třinácti letech a absolovoval léčbu, během které mu byly podávány hormony, neboť měl poruchu růstu. Poté, co se v šestnácti letech dostal do "áčka" vyhrál s Barcelonou čtyřikrát Ligu mistrů a získal pět Zlatých míčů. Mbappé ma naopak celou kariéru i život před sebou, ale i přesto je již v osmnácti letech držitelem francouzského ligového titulu.

Ludovic Giuly působil v Barceloně mezi lety 2004 a měl tak možnost sledovat Messiho vzestup v přímém přenosu. Od roku 2008 do roku 2011 působil právě v Paříži, kde odehrál rovných sto ostrých utkání. Kariéru ukončil loni ve čtvrtiligovém francouzském Monts Azergues Foot. Během kariéry odehrál sedmnáct utkání za francouzskou reprezentaci, ve kterých vstřelil tři branky.