Poslední z mladých talentů Monaca, který ještě neodešel? Lemar tu už brzy nebude, přiznal víceprezident

Po vítězné sezoně Ligue 1 opustilo kádr AS Monaco mnoho mladých hráčů. Jedním z těch, kteří ale v týmu zůstali, je jednadvacetiletý Francouz Thomas Lemar. Klubový víceprezident Vadim Vasilyev ale přiznal, že brzy už může Lemar být pryč, neboť o něj mají vážný zájem dva konkrétní kluby z Premier League.

Poslední z mladých talentů Monaca, který ještě neodešel? Lemar tu už brzy nebude, přiznal víceprezident

„Liverpool se o něj hodně zajímal v létě, ale zájem stále trvá. O Arsenalu se dá říct v podstatě to samé. Ani se nedivím, je velmi talentovaný, v létě se na něj nějak zapomnělo, protože všechny zajímal hlavně Mbappé,“ řekl Vasilyev Sky Sports. Podle Sky Sports zamíří Lemar v lednu právě do jednoho z těchto klubů, ačkoliv v létě se hodně mluvilo o jeho odchodu do Chelsea.

Thomas Lemar se narodil na ostrově Guadeloupe, ale již v dětství se s rodiči přestěhoval do Francie. Do roku 2015 působil v Caen, odkud si ho vytáhlo AS Monaco. V loňské sezoně byl jednou z ústředních postav mistrovského týmu a od loňského listopadu se může pyšnit také titulem francouzského reprezentanta. Za "zemi galského kohouta" si během necelého roku připsal osm startů, ve kterých vstřelil dvě branky.

V dresu Monaca odehrál v loňské sezoně 34 zápasů, během kterých vstřelil 9 gólů. Zároveň byl jedním z dvorních nahravačů Kyliana Mbappého. Dohromady v dresu Monaca za více než dvě sezony odehrál 65 ostrých utkání, ve kterých vstřelil 14 gólů. Pro srovnání - Kylian Mbappé stihl za stejný časový úsek 41 zápasů a 16 gólů.