Teoreticky se poměříme s lepšími hráči, než jsme my, tvrdí Kolář před Spartou

To, že nyní jasně první Viktoria táhne sérii devíti ligových výher v řadě a pokud uspěje na Letné, stane se rekordmanem české nejvyšší soutěže s deseti tříbodovými zisky za sebou, zkušeného středopolaře Daniela Koláře vůbec nezajímá.

Teoreticky se poměříme s lepšími hráči, než jsme my, tvrdí Kolář před Spartou

"Statisticky je to bezvadná věc, jenže po devíti kolech to nic neřeší. Hřát mě to bude, pokud vyhrajeme titul a postoupíme do Ligy mistrů. Upřímně? Možná to vyzní blbě, ale já jsem se do Plzně nevrátil kvůli statistikám a rekordům, ale kvůli tomu, abych vyhrával. Abych vyhrával co nejvíc. Proto mi naše série nepřijde moc důležitá," ozřejmil fotbalista, jenž si pár měsíců zahrál i v turecké nejvyšší soutěži a před návratem do Doosan arény byl nějaký čas bez práce.

Mediálnímu haló se tedy bývalý český reprezentant snaží vyhnout. "Určitě se neplácáme po zádech a neříkáme si, jací jsme šampioni. Byla by strašná chyba létat v oblacích, protože si dost dobře umím představit, co by mohlo následovat. Při fotbale jen lusknete prsty a všechno se otočí. Takže je lepší ztrátám předejít správným přístupem, protože jsme ještě nic nedokázali," doplnil jednatřicetiletý kolega Kopice, Kozáčika, Hejdy a spol., jehož názor si lze přečíst na portálu idnes.cz.

Nedělní velmi očekávané měření sil se Spartou už pro něj navíc dávno nen pikantní. Byť ho letenský klub vychoval a řadu let za něj hrál. "Pro mě jsou to stejné tři body jako s Bohemkou nebo Boleslaví. Pravda, Sparta mě vychovala, ale už dávno patřím jinam. Výjimečnost vidím jedině v tom, že Sparta v létě spustila velkolepý projekt, napumpovala do nových hráčů obrovské peníze, takže se teoreticky poměříme s lepšími hráči, než jsme my. Pořád jsem zvědavý, protože když tak radikálně změníte tým, nemělo by vás překvapit, že to bude pár měsíců drhnout. Navíc jsme v Česku, kde si lidé vzájemně příliš nepřejí. Takže pokud přijde borec z ciziny a dostane desetkrát větší plat než ten český, tak se na něj automaticky veřejnost i spoluhráči dívají jinak. Očekávání jsou úplně jiná. Ovšem pořád jsou to jen lidi, kterým se nemusí dařit vždycky a všechno... Každopádně situaci znám jen zvenčí, takže mi nepřísluší cokoli hodnotit a pouštět se do toho ani nebudu," uzavřel v interview pro idnes.cz svěřenec respektovaného kouče Pavla Vrby.

Příprava byla ovlivněna, že nám chyběli reprezentanti, říká před důležitým zápasem na Bohemce kouč Baníku Kučera