Někteří se nám doslova smějí, že máme na stoperech trpaslíky, zní z Liberce

Trojnásobný domácí šampion Slovan Liberec už je v prvoligové tabulce opět tam, kam historicky patří, čili v první šestce. A to přitom každého půl roku zažívá severočeský kádr téměř revoluci.

Někteří se nám doslova smějí, že máme na stoperech trpaslíky, zní z Liberce

Podle jakého klíče si zaměstnavatel trenéra Jindřicha Trpišovského vybírá posily a nové tváře? "Vždy se začíná od definice fotbalu, který chceme hrát. Nechceme se přizpůsobovat soupeři. I přesto, že třeba narazíme na silového a vysokého soupeře. Víme, že kvůli menší výšce můžeme mít při standardních situacích problémy, přesto spíš klademe důraz na to prosadit se vlastním fotbalem, který je kombinační a běhavý s konstruktivním zakládáním útoků už od brankářů. Z toho vycházejí dost specifické nároky na hráče. Kupříkladu na stopery. Někteří se nám doslova smějí, že máme na stoperech trpaslíky," uvedl v interview pro iSport.cz sportovní ředitel Jan Nezmar.

A funkcionář, jehož mužstvo narazí v desátém kole HET ligy na Duklu, vše konkretizoval i pokud jde o záložní řadu. "Třeba uprostřed pole chceme mít hráče, kteří jsou schopní a ochotní za zápas naběhat 12 a více kilometrů. Nebo na krajích chceme mít rychlé hráče, a tak podobně. Každý post má svá specifika vycházející z celkové definice našeho fotbalu," pokračoval v Deníku Sport muž, jenž přivedl do klubu například Váchu, Potočného, Havelku, Hybše či Bosančiče.

Není to přitom ještě tak dávno, co veřejně povídal, že Slovan musí brát hráče s nedostatkem, neboť ty na vyšší úrovni si rozeberou bohatší značky. "Takto jsem to nazval, ale nemyslel jsem to ve smyslu, že by hráči, které získáme, byli špatní. Za nedostatek jsem v téhle rétorice považoval třeba to, že jde o mladého hráče, který nemá v lize nic odehráno a sbírá zkušenosti. Jednou se chová před bránou špatně, podruhé, když je chytrý, už to nezopakuje. Ale možná, že se to naučí až napotřetí, nebo napočtvrté. Když jsme tu měli Bakoše, ten v každé situaci věděl, kam má jít. Dneska máme de facto nejmladší útok v lize, takže je jasné, že Pulkrab s Grajciarem se každým zápasem teprve učí se rozhodovat v mikrosekundách správně," objasnil Nezmar, jehož vyjádření se dočtete na portálu isport.blesk.cz.

Jarolím odstoupí až po nabídce z Arábie? Bere víc než prezident s premiérem dohromady