Lafata o Krmenčíkovi: Nechci snižovat to, že se dostal se do dobré formy

Čtyřgólový David Lafata se dělí o třetí místo ve střelecké tabulce s Holendou, Mihálikem, Rezem a Vaněčkem, s tím, že vedoucí muž pořadí Michael Krmenčík má ještě o tři přesné zásahy více.

Lafata o Krmenčíkovi: Nechci snižovat to, že se dostal se do dobré formy

Čerstvě šestatřicetiletý útočník z letenské Generali arény, jenž v tomto ročníku HET ligy zatím odehrál 682 minut čistého času, výkony čtyřiadvacetiletého střelce ze Štruncových sadů, jenž je na nejlepší cestě překonat své gólové maximum z minulé sezony, oceňuje.

"Těží z dobré formy celého mužstva a zúročuje práci celého týmu, čímž ale nechci snižovat to, že se dostal se do dobré formy. Doufám, že zrovna v neděli by to mohl vynechat, když se trefil v národním týmu," citovaly stránky sparta.cz někdejší ofenzivní tykadlo Jablonce, Xanthi či Austrie Vídeň.

Svěřenec Andrey Stramaccioniho si uvědomuje, že jeho klub v neděli nebude favoritem. Protože táhne Viktorie fantastickou sérii bez ztráty bodu, Sparta má velkou motivaci onu jízdu zastavit.

"Postavení v tabulce není bohužel takové, jaké bychom si všichni představovali, ale na prestiži to podle mě neubralo. Zápasy s Plzní za posledních sedm let mají svůj náboj, byla z toho vytvořena určitá rivalita. Určitě bychom se nezlobili, pokud by se opakoval jarní zápas, který jsme zvládli a vyhráli. V naší situaci ale nemůžeme jít do zápasu s ničím jiným, než s tím, že chceme vyhrát. Věřím, že se nám podaří v neděli ztrátu umazat. Můžeme každý zápas brát jako play-off v hokeji. Dá se říct, že moc lidí od nás už nic nečeká, tak bych byl rád, kdybychom ztrátu snižovali, a třeba ještě překvapíme," zasnil se ofenzivně laděný kolega Janka, Juliše, Šurala, Biabianyho a spol.

Největší střelecká esa ČFL? Černá perla z Nigérie i borec, co přežil otok mozku