Tohle jsem opravdu nečekal, přiznává sparťanský kapitán

Tohle jsem opravdu nečekal, přiznává sparťanský kapitán

Sparta po příchodu nového kouče a řady posil neprožívá sezónu podle představ a vědoma si je toho také střelecká stálice a současně kapitán mužstva David Lafata. V rozhovoru pro iDnes.cz mluvil o více věcech - o současné situaci ve Spartě, možném konci kariéry i o nadcházejícím zápasu s Plzní.

O tom, zda-li bude zápas s Plzní sezónním zápasem:

Pro nás je teď sezónní vlastně každý zápas, můžeme to brát jako play-off. Ztráta je obrovská, už od nás v uvozovkách nikdo moc nečeká. Ale my určitě nic nebalíme!

O tom, co má Sparta udělat pro zachránění sezóny:

Kdyby nám vyšel úvod, měli bychom základ, na který se dá navázat. Nemáme ho, takže teď potřebujeme vyhrát pár zápasů v řadě, udělat šňůru, abychom si začali věřit. Když se dvakrát třikrát vyhraje, tým to nakopne a určité věci jdou samy. Najednou jedete na vlně.

O tom, co Spartě chybí:

Nevím. Kdyby to tady někdo věděl, asi už by to změnil.

O svých předsezónních představách:

Nechci dělat chytrého, ale upřímně říkám, že trochu obavy jsem měl. Ale že to bude až takhle náročné, to jsem zase nečekal. Ve Spartě je času málo a realita je taková, že jasné cíle, které jsme dostali před sezonou, neplníme. Evropská liga je pryč a titul taky dost daleko.

O roli kapitána v této chvíli:

Vážím si toho, že dělám ve Spartě kapitána, ale už když jsem pásku dostal, říkal jsem, že to není o tom, kdo ji nosí. V šatně je dost zkušených hráčů, kteří si k tomu, co se děje, něco řeknou. Já navíc tolik nevládnu cizí řečí, takže z mé strany toho tolik není. Ale je pravda, že teď si něco říkáme častěji než dřív.

O své nové roli podhrotového útočníka:

Jsem rád, že nějakou šanci dostanu, že mám pořád důvěru. Jestli hraju na hrotu nebo pod hrotem? I kdybych měl být na kraji obrany nebo kopat stopera, jsem rád, že můžu hrát.

O tom, zda-li je tato sezóna jeho poslední:

Něco už v hlavě mám, ale... Uvidíme. Vím, kolik mi je let, přál bych si, aby mi vydrželo zdraví ještě aspoň do konce téhle sezony. Co bude pak, to se teprve uvidí.

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.