Le Giang mistra nezastavil, ale při debutu byl hráčem utkání: Slavia je pojem, respekt brzy opadl

OBSAHUJE OHLASY

Dohoda zněla jasně. Brankář Martin Berkovec nemůže proti Slavii v brance nastoupit, v Karviné totiž hostuje právě z pražského celku. Úřadujícímu českému šampionovi se tak postavil pětadvacetiletý Patrik Le Giang, pro kterého šlo o vůbec první zápas v nejvyšší soutěži. Porážce 0:2 sice nezabránil, ale se svým výkonem v ligovém debutu může být spokojený.

Le Giang mistra nezastavil, ale při debutu byl hráčem utkání: Slavia je pojem, respekt brzy opadl

„Jsem velmi vděčný, že jsem dostal příležitost. Nějakou práci v bráně jsem měl, ale mrzí mě jen, že jsme Slavii přenechali všechny tři body,“ řekl Le Giang na úvod rozhovoru pro klubovou televizi.

Slovenskému gólmanovi hodně pomohly úvodní úspěšné zákroky. První zásah si připsal poté, co vytlačila dalekonosný pokus Josefa Hušbauera na roh. O chvíli později zazářil ještě víc. Zlikvidoval tutovky jak pronikajícímu Milanu Škodovi, tak dorážejícímu Hušbauerovi, jehož další pokus vykopl z brankové čáry kapitán Karviné Pavel Eismann.

I díky těmto úspěšným zákrokům a zřejmě i značným sympatiím fanoušků byl Le Giang při svém debutu zvolen hráčem utkání. „Chtěl bych fanouškům poděkovat, že zvolili právě mě. Vážím si toho a budu na sobě i nadále co nejvíc pracovat, abych se do brány zase brzy dostal,“ zdůraznil brankář, který karvinský tým posílil letos v létě z druholigové Vlašimi.

Lepšího soupeře pro svůj první zápas v nejvyšší soutěži si mohl vybrat jen stěží. „Slavia je pojem, na zápas jsem se hrozně těšil. Určitě tam byl respekt, ale příchodem na hřiště a prvním zákrokem opadl. Diváci byli fantastičtí, byl plný stadion. Při takové atmosféře se hraje a chytá jinak,“ dodal ještě pro klubovou televizi pětadvacetiletý Le Giang.

Uhrin: Kdybych věděl, že to nemá cenu, tak to složím