Hapal či Gabriel opět hvězdami Sparty? Tihle synové slavných otců chtějí prorazit na Letné!

Jejich tátové patřili ve své době k největším hvězdám Sparty. Někteří z nich prožili právě na Letné nejvydařenější období své kariéry, vyhrávali ligové tituly a zahráli si proti evropským velkoklubům v „milionářské“ Lize mistrů. Teď jsou na řadě oni. Synové někdejších slavných sparťanů mají před sebou jediný cíl – dosáhnout v rudém dresu minimálně takových úspěchů jako jejich tátové. O koho jde?

Martin a Christian Frýdkové

Jen stěží najdete sparťanského fanouška, kterému by nic neříkalo příjmení Frýdek. Více než 170 ligových zápasů v dresu Sparty a pět mistrovských titulů. To je vizitka dnes osmačtyřicetiletého Martina Frýdka, vicemistra Evropy z roku 1996 se zkušenostmi z německé bundesligy a současného kouče třetiligového Vltavínu

Jméno Frýdek je se Spartou spojené i nadále. V širším kádru ligového „áčka“ totiž kromě pětadvacetiletého Martina najdete i o sedm let mladšího Christiana. Oba jsou to především záložníci a oba prošli ve Spartě všemi mládežnickými kategoriemi. V jednom se ale přeci jen liší. Zatímco Christian zatím jinde nehrál, Martin v roce 2013 přestoupil do Liberce, odkud ho vedení Letenských  o dva roky později vykupovalo zpátky. Starší z bratrského dua má logicky víc zkušeností, v lize  pokořil stovku odehraných zápasů a už si odbyl i debut v seniorské reprezentaci. Christian zatím zasáhl v rudém dresu jen do jednoho ligového duelu.

Vicemistři Evropy i bývalí ligoví hráči. Známá jména na trenérských lavičkách týmů ČFL