Kauza van Dijk má novou zápletku - hráče prý chce Barcelona, jejíž skauti už ho sledovali

Kauza van Dijk má novou zápletku - hráče prý chce Barcelona, jejíž skauti už ho sledovali

Skoro celé léto se v Anglii mluvilo o tom, kdy střední obránce Virgil van Dijk přestoupí do severoanglického Liverpoolu. Každým dnem to vypadalo, že van Dijk už přestoupí, ale nakonec z přestupu sešlo, tedy prozatím. Začátkem října se o kmenového hráče začalo zajímat několik dalších klubů Premier League, které mají zájem o služby tohoto Nizozemce.

Ta pravá zápletka ale přišla teprve nedávno, a to když britský deník Sunday Mirror informoval o tom, že o van Dijka má velký zájem katalánský velkoklub, FC Barcelona. Van Dijka dokonce údajně sledovali skauti Barcelony během reprezentačního zápasu Nizozemsko - Švédsko, který van Dijk zvládl na jedničku a společně s celou obranou udržel čisté konto.

Šestadvacetiletý Virgil van Dijk začínal s dospělým fotbalem v holandském Groningenu, kde stihl během dvou sezon odehrát 63 a zápasů a vstřelil 7 gólů. V roce 2013 přestoupil, jakožto obranný talent, do Celticu Glasgow za necelé tři miliony britských liber. Na van Dijkovo působení Celtic značně vydělal, neboť o dva roky později ho prodal do Southamptonu za třináct milionů liber.

V Southamptonu se van Dijk prosadil téměř okamžitě do základní sestavy a za více než dvě sezony odehrál 56 utkání, ve kterých vstřelil 4 góly. Během působení v Southamptonu patří mezi jeho největší úspěchy finále Poháru EFL a vyhlášení nejlepším klubovým hráčem sezony za sezonu 2015/16. Od roku 2015 jen van Dijk také nizozemským reprezentantem. Za "nároďák" si připsal dohromady čtrnáct startů.