Lipsko chystá prodloužení smlouvy s největším trumfem. Přijde útok na Bayern

BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA

Německo je po tomto víkendu plné dvou událostí, kterými stále žije. Tou první je vítězný návrat „důchodce“ Heynckese na půlroční brigádu do Bayernu, tou druhou první porážka Dortmundu v bundesligové sezoně. Zaniknout by ale neměla ani ta třetí, z hlediska dlouhodobého možná ta nejdůležitější.

Lipsko chystá prodloužení smlouvy s největším trumfem. Přijde útok na Bayern

Souvisí velmi úzce s nedělním přemožitelem Borussie v Signal Iduna Parku, kde si na žlutočerné vyšlápl RB Lipsko. Největší dravec německého fotbalu posledních let, premiérový účastník Ligy mistrů. Lipský šéf Oliver Mintzlaff totiž stojí před prodloužením smlouvy s největším lipským trumfem posledních let. Co na tom, že je mu 59 let. Na odpočinek nemyslí a jeho snem je přivést RB jednou k německému titulu.

Tím mužem není samozřejmě žádný hráč, ale sportovní ředitel Ralf Rangnick. Je to bez debat a jakýchkoliv diskusí strůjce sportovního úspěchu RB Lipsko. Klubu, který se jmenuje Rasenball (tedy jakýsi travní sport s míčem), ale každý za ním vidí generálního mecenáše Red Bull, na jehož penězích je ekonomika klubu postavena.

Rangnick vytáhl klub regionálního významu až do nejvyšších pater německého fotbalu. Ano, za pomoci „redbulláckých“ peněz, ale bez Rangnickovy až osvícenecké práce by se to povedlo jen těžko. Sázel na mladé, pečlivě vybíral kouče s moderními metodami práce. Budoval kádr, který na jaře skončil druhý v Bundeslize a nyní premiérově bojuje v Lize mistrů.

Když přicházel z mateřského Salcburku do stejné pozice v Lipsku, uzavřel Rangnick smlouvu do roku 2019. Ale už teď připravuje Dietrich Mateschitz, mecenáš Red Bullu, novou smlouvu pro RR. „Je to náš sportovní motor, on stanovil filozofii klubu, on se stará o její naplnění, o udržitelnost kádru a jeho perspektivu,“ chválí jej Mintzlaff. „Jednáme o nové smlouvě, která by znamenala prodloužení Rangnickova kontraktu v Lipsku v roli sportovního ředitele,“ vzkazuje fanouškům klubu.

Pro Lipsko je to výtečná zpráva, pro Bayern, Dortmund a další stálice Bundesligy varování: mějte se na pozoru, Lipsko půjde po titulu, jakože je Rangnick jeho sportovním ředitelem!

Ne všichni si ulevili z propuštění Carla. Jedna hvězda chce kvůli tomu z Bayernu odejít!