V Bayernu věří, že sezona ještě není ztracená. Zbývá jen malý krůček, aby byl úplně zpátky

1596. Přesně tolik dní trvalo, než na lavičku bavorského obra z Allianz Areny opětovně usedl trenérský důchodce Jupp Heynckes, jenž je podepsán pod posledním treblem mocného Bayernu.

V Bayernu věří, že sezona ještě není ztracená. Zbývá jen malý krůček, aby byl úplně zpátky

A začal stylově - Bayern, který se rozloučil s Italem Carlo Ancelottim po nějakých patnácti měsících, znovu exceloval a Freiburg roznesl doslova na kopytech (5:0).

"Do Bayernu se s ním vrátil duch minulých let. Atmosféra je zase pohodová a vítězství nad Freiburgem je důkazem, že zbývá jen malý krůček, abychom byli úplně zpátky," navnadil fanoušky sběratel německých primátů Thomas Müller.

Spokojeno bylo také sportovní vedení giganta, který už vládne bundeslize několit sezon v řadě. "První krok je vždycky důležitý. Jupp dokázal, že je vynikající trenér. Věřím, že sezóna ještě není ztracená," pokračoval sportovní šéf klubu Karl-Heinz Rummenigge, jenž je považován za toho, co "penzistu" k záskoku do konce ročníku přesvědčil.

A co první dojmy dvaasedmdesátiletého muže, který už šéfuje mnichovskému áčku počtvrté v kariéře? "Cítil jsem, že mám vysoký tep, když jsem šel tunelem znovu na trávník. Vrátily se mi vzpomínky. Navíc nevíte, jaká bude premiéra, i když máte k dispozici vynikající tým. Nechápal jsem, jak se vůbec mohl do takové situace dostat, ale za pár dní mi to bylo jasné. Bylo potřeba uvolnit atmosféru, vrátit hráčům víru v jejich schopnosti. To se podařilo, byl to dobrý začátek. Ale pořád je před námi spousta práce, nejsme úplně vyladění," zakončil sám Heynckes, jehož staronový soubor si to rozdá ve středu večer před domácím publikem s Celtikem Glasgow a papírově bude velkým favoritem.

Že by zůstal Ribéry v Bayernu celou dekádu? To nepředpokládal vůbec nikdo