Stav Sparty? Sionko, Stracený i Holub se ještě drželi, zklamaný Fukal si však servítky nebral

Protože je nejslavnější tuzemská značka tam, kde je, pochopitelně je probíraná ze všech stran. Aktuálně šestý celek HET ligy z letenské Generali arény tak hojně řeší nejen sparťanští fanoušci, ale i bývalí hráči klubu, kteří v něm zanechali větší či menší stopu.

Stav Sparty? Sionko, Stracený i Holub se ještě drželi, zklamaný Fukal si však servítky nebral

Luděk Stracený byl v dotazníku na serveru aktualne.cz největším optimistou a věří v plný počet bodů již v jedenáctém kole na jablonecké půdě. Severočeši však už řadu zápasů neokusili hořkost porážky. "První třetina ligy pro Spartu nebyla moc pozitivní. My sparťané věříme, že by se to mohlo konečně otočit, v sobotu se jede do Jablonce, kluci snad na poslední výkon navážou a odvezou si tři body. Trenérovi Stramaccionimu bych dal ještě šanci, a situaci bych vyhodnotil až po podzimní sezoně. Ve chvíli, kdy je šest kol do přestávky, je lepší vyčkat a řešit to v klidu v zimě," pronesl v současnosti čtyřicetiletý univerzál, jenž se v průběhu své kariéry dočkal i jednoho mezinárodního startu a na klubové úrovni prošel i Viktorií Žižkov,Příbramí, Blšany či Hearts.

Hapal či Gabriel opět hvězdami Sparty? Tihle synové slavných otců chtějí prorazit na Letné!

To o dva roky starší někdejší obránce Milan Fukal už dal své rozčarování najevo velmi výrazně. "Je to absolutní zklamání. A to by se to dalo říct ještě tvrději. Patnáct bodů ztráta na první místo, absolutní nešance na mistrovský titul. Já jsem zklamaný jako tisíce jiných sparťanských fanoušků. Dál už asi nemám slov. Já nerozumím celé Spartě. Nerozumím její politice, nerozumím fungování některých lidí, jejichž jména leckdy ani neznám. Jestli tam bude tenhle trenér, nebo jiný, je to jedno. Chtěli zahraničního kouče, mají ho, po deseti kolech je výsledkem ztráta patnácti bodů na prvního… Ani si nemyslím, že je chyba v trenérovi, ale to ať si vyřeší interně. Primární problém vidím úplně někde jinde," pokračoval zadák, jenž si kromě Sparty zahrál i za Hamburk, Borussii M´gladbach, Jablonec, Kapfenberger či Hradec Králové.

Horváth o přestupové politice na Letné: Stačilo přivést 2 bomba hráče. Když to přeženu, třeba Van Persieho

Radim Holub, který se na Letné dočkal v letech 2001 a 2003 dvou mistrovských primátů, zastává názor, že by se ještě Andrea Stramaccioni loučit neměl. "Je to špatné, to je jasné. Sparta vždycky prohrávala tak jednou dvakrát do roka, ale teď? Kamkoliv vyjede, aby se bála o výsledek. Vedení přes léto investovalo do zkušených a drahých posil s cílem, aby se výsledky dostavily hned. A jak to dopadlo, to vidíme všichni. Na Letné trenéra angažovali s nějakým záměrem, a kdyby ho nyní vyměnili, sami by si popřeli nastavenou strategii. U nás je trendem vyhazovat trenéry po čtvrt roce, ale je otázkou, co by s těmito hráči předvedl jiný kouč," doplnil jednačtyřicetiletý Holub, jenž odehrál v nejvyšší tuzemské soutěži 14 sezon.

Petržela by dal Rosickému ještě více prostoru: Je pořád o třídu jinde

A jak vše vidí současný spolupracovník české jednadvacítky Libor Sionko, jenž v rudém dresu v roce 2012 končil profesionální kariéru? "Na Spartu je to málo. Momentální postavení v tabulce, ani předváděná hra nejsou v pořádku. Sparta by měla být se svými ambicemi a kvalitou někde jinde. Beru to jako zklamání. Příčiny jsou složitější, ale trenér Stramaccioni poté, co přivedl nové hráče, dostal dostatečný prostor. Zatím se nakoupené posily nejeví být posilami. Pokud v posledním zápase hrají z deseti nových hráčů v základu tři, tak je něco špatně. Nevím, do jaké míry si vybíral posily Andrea Stramaccioni, ovšem pokud jsou to hráči přivedení na jeho žádost, tak musí nést odpovědnost za jejich kvalitu a přínos vůči týmu. Musí dojít ke změně v předvedené hře i výsledcích, jinak Sparta bude mít honičku i na druhé místo. Jako sparťan si přeju, aby byla nahoře, my jsme taky nikdy neskládali zbraně, bojovali jsme až do konce, ale patnáct bodů na špici je opravdu hodně," uzavřel muž, jenž si vyzkoušel i čtyři zahraniční angažmá včetně práce v Grazeru AK, Austrii Vídeň, Glasgow Rangers a FC Kodaň.

Stramaccioni pláče, ale má pravdu, že tu chybí respekt. A vítězí provinciální křupanství