Luhový o Slavii ve Villarrealu: Vyčkávací taktika by byla čekáním na porážku

Pražskou Slavii čeká ve čtvrtek třetí zápas v letošním ročníku Evropské ligy. Po výhře nad Maccabi Tel Aviv a remíze v Astaně se sešívaní představí na horké půdě španělského Villarrealu. Co od konfrontace s protřelým evropským celkem očekává internacionál Milan Luhový?

Luhový o Slavii ve Villarrealu: Vyčkávací taktika by byla čekáním na porážku

Podle čtyřiapadesátiletého bývalého útočníka je pro Pražany přichystaná zkouška z rychlosti, techniky a obratnosti. Průběh duelu by měl být podobný tomu, jako když se žluté ponorce v loňské sezoně postavila Sparta.

„Po pomalejším rozjezdu se týmu ujal historicky nejmladší trenér v klubu - devětatřicetiletý Javier Calleja. Zatím se může pochlubit dvěma výhrami v lize a remízou v Tel Avivu. Týmu naordinoval rychlý, kombinační a technický fotbal. Snaží se o držení míče a hledání možností, kdy a kde zrychlit kombinaci a překvapit soupeře rychlou kolmicí do prostoru nebo přechodem do rychlého protiútoku,“ cituje Luhového tipsport.cz.

Slavia si bude muset dát pozor především na Cédrica Bakambua, který potopil dvěma góly Gironu a hattrickem Eibar. „Po změně trenéra nyní Villarreal dokáže využívat jeho rychlosti, náběhy a zakončení,“ všiml si Luhový na webu Tipsportu a upozornil také na Nicolu Sansoneho.

Obezřetní budou muset být červenobílí i při ztrátě míče na soupeřově polovině hřiště. V takový moment se musí okamžitě vrátit zpět, jinak hrozí přečíslení. „Vzhledem k tomu, že Slavia je kombinačně velice slabá a chybující, je velmi možné, že takových situací, které zadělají na rychlý přechod do útoku, bude v utkání více,“ myslí si střelec sedmi branek za československou reprezentaci.

Sešívaní budou muset přepnout na vyšší rychlost, ale že by se pustili do ofenzivnějšího stylu hry, to nepředpokládá. Dobrovolně by se pak podle Luhového vystavovali nebezpečí.

„Počítám tak s vyčkávací taktikou před vlastním pokutovým územím, s tím, že se možná objeví nějaká standardka. Tato taktika však podle mě bude čekáním na porážku, protože si myslím, že i zhuštěným prostorem se Villarreal prokombinuje k brankovým příležitostem,“ dodal pro tipsport.cz.