O Barceloně ještě Mourinho mluvit nechce. Otevírá si dveře do Paříže?

José Mourinho už v průběhu své zářivé trenérské kariéry vyzkoušel několik prestižních štací a adres, s tím, že k tomuto datu působil v Premier League, La Lize, Serii A i Primeira Lize.

O Barceloně ještě Mourinho mluvit nechce. Otevírá si dveře do Paříže?

Aktuálně je druhým rokem v Manchesteru United, se kterým má podepsán tříletý kontrakt. "Pro mě je nesmírně důležité, abych byl šťastný v osobním životě. Jedině pak mohou přijít i sportovní úspěchy. Proto jsem třeba po třech letech odešel z Realu. Bylo to čistě mé rozhodnutí, nic jiného. Moje dcera tenkrát odjížděla na studia do Londýna a já cítil, že bychom jako rodina měli být pohromadě," uvedl webem idnes.cz citovaný "Special One", jenž koučoval Porto, Chelsea, Inter či Real.

To, že by v divadle snů na Old Trafford napodobil dlouhověkost Sira Alexe Fergusona, ovšem současný nadřízený Pogby, Lukaka, Ibrahimoviče a spol. neplánuje. A to i přesto, jak moc nejvyšší anglickou soutěž miluje a uznává. "Pořád jsem trenér s ambicemi a touhou zkoušet nové věci. Nemyslím si, že bych tady v Manchesteru ukončil kariéru," pokračoval portugalský odborník, jehož slova vyšla na serveru idnes.cz.

Aktuálně média přetřásají jeho možnou budoucnost pod Eiffelovkou v pařížském Parku princů. Sám milovaný i nenáviděný kormidelník dotyčnou možnost veřejně nevylučuje. "Můj syn, který žije v Londýně, radši vyrazil na fotbal do Paříže, než aby se přijel podívat na nás do Manchesteru. Okolo Paris St. Germain je v současnosti něco opravdu speciálního - kouzlo, mládí, dravost, kvalita. Je to fantazie," chválil aktuálního lídra Ligue1 Mourinho, jehož vyjádření publikoval portál idnes.cz.

"Mou" už mohl být podle svých slov i v Barceloně. A to ještě před svým příchodem na San Bernabéu. Zatím však své katalánské námluvy tají. "Jednou řeknu, proč to nevyšlo a sdělím pravdu. Teď ještě není ten pravý čas, abych o tom mluvil. Ale až budu velmi, velmi starý, možná něco řeknu," doplnil čtyřiapadesátiletý rodák ze Setúbalu, jehož svěřencům patří v ostrovní lize průběžná druhá pozice.

Reportáž z Bundesligy: Video tu slouží fotbalu, ne rozhodčímu