Proč budou chilské osobnosti jen u televize? Vidal pije, Sánchez je samotářský podivín

Před jihoamerickou kvalifikací by se to nečekalo. Hráči úřadujícího vítěze Copa América, čili reprezentanti Chile, se budou dívat na světový šampionát v Rusku pouze v televizi. Trenér Juan Antonio Pizzi nebude chtít prodloužit kontrakt a jihoamerickou velmoc tak čeká hledání nového hlavního kouče.

Proč budou chilské osobnosti jen u televize? Vidal pije, Sánchez je samotářský podivín

Bývalý úspěšný kormidelník Chile Jorge Sampaoli, jenž na MS 2018 absentovat nebude, protože nyní sedí na lavičce Argentiny, nastínil možné důvody neúspěchu. A zaměřil se rovnou na největší hvězdy výběru. Arturo Vidal z Bayernu Mnichov podle jeho slov rád holduje alkoholu, Alexis Sánchez z Arsenalu zase nekomunikuje a Eduardo Vargas z Tigres UANL se nikam neposouvá.

"Rád pije a nemá to pod kontrolou. Jednou, když jsme letěli z Limy, se mě přímo před svazovými funkcionáři zeptal, jestli si může vypít pivo, které si koupil na letišti," citoval web sme.sk slova Sampaoliho, podle nějž potřebuje bývalý středopolař Bayeru Leverkusen či Juventusu Turín odbornou pomoc.

A co někdejší rychlonohý štírek Udinese či Barcelony, jenž podle všeho opustí londýnský Emirates Stadium v lednu 2018? "Ten se snad se sluchátkami na uších i budí. Během snídaní sedával sám a vůbec s nikým nekomunikoval," práskl na pracovitého svěřence francouzského manažera Arséne Wengera nynější nadřízený Messiho, Dybaly a spol.

Pokud jde o bývalého borce Neapole, Valencie, Queens Park Rangers či Hoffenheimu, jenž se v letošním roce přesunul do mexického celku Tigres, ten má na kontě ve svých sedmadvaceti letech již 80 mezinárodních vystoupení. Ovšem kritice Sampaoliho neuniknul ani on. "Postupem času vypadá na reprezentačních srazech stále hůř," nebral si servítky ostřílený trenér, jehož dojmy vyšly na webu sme.sk.

Slavia s Villarrealem a Libercem, Plzeň v Luganu, Sparta v Jablonci, Real - Tottenham!