Real si doma s kohouty neporadil, Sevilla dostala výprask v Rusku, Reds dali sedm gólů

Celá řada zajímavých výsledků byla k vidění v úterních zápasech Ligy mistrů. Ve šlágru si to rozdal Real s Tottenhamem, ale bílý balet nepotvrdil roli favorita a uhrál jen remízu 1:1. Stejným výsledkem skončil i zápas APOELu proti Dortmundu. Liverpool vyhrál v Mariboru vysoko 7:0 a Sevilla si ze hřiště Spartaku Moskva odvezla výprask 1:5.

Real s Tottenhamem měly před zápasem stejný počet bodů i skóre a po devadesáti minutách hry to tak bylo stále. Do vedení šli jako první překvapivě hosté, když si do vlastní sítě před dotírajícím Kanem srazil míč Varane. Domácímu celku se ještě před poločasem podařilo vyrovnat, když pokutový kop po faulu na Kroose proměnil Ronaldo. Po změně stran se hrál otevřený fotbal se šancemi na obou stranách. Několik famózních zákroků předvedli oba brankáři a zápas tak skončil dělbou bodů.

Překvapivou remízou skončil i další zápas skupiny H. Na půdě kyperského APOELu Nikósie se představil Dortmund, který po porážkách od Realu a Tottenhamu nutně potřeboval zvítězit. Hráči Borussie sice měli převahu, ale gólově se prosadit nemohli. V 62. minutě navíc inkasovali, když se po obrovských chybách gólmana hostů prosadil Pote a s německým celkem to vypadalo hodně zle. Po pěti minutách už byl stav opět nerozhodný, o což se postaral Papasthathopoulos. Další trefu už ale BVB nepřidalo a přemožitel pražské Slavie se tak dočkal prvního bodu ve skupině, stejně jako Dortmund.

3. kolo základních skupin Ligy mistrů:

Skupina E:

NK Maribor - Liverpool FC 0:7 (0:4)

Branky: 4. a 54. Firmino, 19. a 40. Salah, 13. Coutinho, 86. Oxlade-Chamberlain, 90. Alexander-Arnold. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.).

Spartak Moskva - FC Sevilla 5:1 (1:1)

Branky: 18. a 90. Promes, 58. Melgarejo, 67. Glušakov, 74. Adriano - 30. Kjaer. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Meli (všichni It.).

Skupina F:

Feyenoord Rotterdam - Šachtar Doněck 1:2 (1:1)

Branky: 8. Berghuis - 24. a 54. Bernard. Rozhodčí: Undiano Mallenco - Alonso, Yuste (všichni Šp.). ČK: 75. Rakickij (Doněck).

Manchester City - SSC Neapol 2:1 (2:0)

Branky: 9. Sterling, 13. Jesus - 73. Diawara z pen. Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián Devís, Del Palomar (všichni Šp.).

Skupina G:

RB Lipsko - FC Porto 3:2 (3:2)

Branky: 8. Orban, 38. Forsberg, 41. Augustin - 18. Aboubakar, 44. Marcano. Rozhodčí: Tagliavento - Di Fiore, Manganelli (všichni It.).

AS Monako - Besiktas Istanbul 1:2 (1:1)

Branky: 30. Falcao - 34. a 54. Tosun. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.).

Skupina H:

Real Madrid - Tottenham Hotspur 1:1 (1:1)

Branky: 42. Ronaldo z pen. - 28. vlastní Varane. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.).

APOEL Nikósie - Borussia Dortmund 1:1 (0:0)

Branky: 62. Poté - 67. Papastathopulos. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko (všichni Běl.).