Domažlický postrach inspirací i pro ligové kluby. Je lepší, když zápas skončí 3:3 než 0:0, říká kapitán

Domažlický postrach inspirací i pro ligové kluby. Je lepší, když zápas skončí 3:3 než 0:0, říká kapitán

V České fotbalové lize momentálně stěží najdete tým, který by se těšil na zápas v Domažlicích. Důvod? Jiskra je v domácím prostředí v nové sezoně neskutečně produktivní, většina soupeřů odnesla její řádění minimálně třígólovým přídělem. To platí také o dvojici pražských celků v soutěži Vltavínu s Vyšehradem. Co stojí za gólostrojem v domažlickém podání?

Pohled na tabulku domácích zápasů hovoří za vše. Na jejím úplném vrcholu najdeme Domažlice s báječnou bilancí. Sedm zápasů, jediný ztracený bod a skóre 26:6. Nemusíte být zrovna zdatní počtáři, abyste zjistili, že průměr Jiskry činí přes 3,7 gólu na utkání. To už je více než slušná porcička.

„Doma se snažíme hrát hodně útočně, už kvůli našim fanouškům. Trenér nás k tomu nabádá a vyžaduje to po nás. Je fakt, že pro nás i pro diváky na stadionu je rozhodně lepší, když zápas skončí 3:3 než 0:0,“ vysvětluje nebývalou produktivitu Domažlic pro eFotbal.cz kapitán týmu Petr Mužík.

Pojďme si letmo zopakovat dosavadní domácí výsledky Jiskry – Nymburk 3:0, Litoměřicko 5:2, Čížová 4:1, Zápy 5:1, Ústí nad Orlicí 1:0 po pen., Vltavín 4:0 a Vyšehrad 5:2. Že si Domažlice zastřílejí proti týmům z druhé poloviny tabulky, vzhledem k síle a ambicím týmu zase až takovým překvapením není, ale čím to, že si skóre vylepšují i proti celkům z horních pater?

„Vždy se soustředíme hlavně na naši hru a na náš výkon. Je ale pravda, že některé týmy si takové výsledky ani nezasloužily, ale takový už je fotbal. Třeba Vltavín u nás předvedl kvalitní výkon, ale podle výsledku to vypadá, že šlo o jednostrannou záležitost,“ přiznává férově třicetiletý záložník.

Diváci na ofenzivní fotbal slyší

Domažlice, kterým po jedenácti odehraných kolech patří v celkové tabulce ČFL druhá příčka se čtyřbodovou ztrátou na lídra z Chrudimi, střelecky táhne zejména ofenzivní univerzál Petr Došlý. Šestadvacetiletý útočník či krajní záložník se zkušenostmi z druhé ligy ze Sokolova, nastřádal už osm gólů, díky kterým se drží v popředí mezi nejlepšími střelci soutěže. „Petr je pro nás důležitý hráč, padá mu to tam a nám to přináší důležité body,“ uvědomuje si domažlický lídr.

Kromě samotných hráčů a trenérů mají z domácích gólových hodů radost pochopitelně také domažličtí fanoušci. „Chtějí vidět góly, momentálně jich dáváme dost, takže diváci chodí na zápasy v hojném počtu a fandí. Myslím, že se chytili pohárovým zápasem s Duklou. Snad jim to vydrží co nejdéle,“ dodává Petr Mužík.

Ten si přeje, aby si se svými spoluhráči přenesl střeleckou produktivitu i do blížícího se a očekávaného pohárového utkání. Ve středu 25. října se Jiskra utká o postup do čtvrtfinále MOL Cupu s dalším atraktivním soupeřem - Mladou Boleslaví. „Snad nám to do té doby vydrží,“ doufá kapitán. Postup Jiskry přes ambiciózní středočeský klub by se rovnal senzaci.

Válel po boku Schicka, ve Spartě ale neprorazil. Nepřišla šance, říká Surmaj. Chce se odrazit v ČFL

Největší střelecká esa ČFL? Černá perla z Nigérie i borec, co přežil otok mozku