Adept na triumf v Lize mistrů? Ofenzivní mašina pod Vesuvem sklopila uši a řekla svůj tip

Boj na vícero stranách barikády není nikdy jednoduchý ani pro silné evropské kluby s širokým kádrem. Své o tom ví po úterním večeru i Neapol. Zatímco v italské Serii A nenašla přemožitele a vede tabulku před Juventusem a dalšími, v Lize mistrů zatím bodově strádá a padla i před domácím publikem s Manchesterem City.

Po třech zápasech stejný počet bodů asi není to pravé ořechové. Manchester City prokázal vysokou kvalitu a ukrajinský Šachtar Doněck byl pro změnu nečekaně nestravitelné sousto. V úterý večer proti sobě nastoupily celky, které kralují ve svých soutěžích. Chleba se lámal již v úvodních minutách a Neapol poznala, jak obrovskou silou hráči z Etihad Stadium disponují.

Však také po zápase kouč Maurizio Sarri uznal kvalitu Manchesteru City a svého přemožitele označil jako jednoho z největších aspirantů na celkový triumf. Lize mistrů poslední dva ročníky vládne Real Madrid a bude zajímavé sledovat, zda ho někdo dokáže z trůnu sesadit.

Vraťme se ale k úternímu zápasu, který Citizens nakonec vyhráli 2:1. Pep Guardiola opět vsadil na silnou ofenzivu, která se nemýlila, a po třinácti minutách už vedl o dvě branky. Manchester City zatím přesvědčivě vede tabulku skupiny F se skóre 8:1.

„Je to skvělý tým, kterému nic nechybí. Hráči jsou velmi rychlý, takticky velice zdatní, a pokud zůstanou v dobrém duševním a fyzickém stavu, jako jsou nyní, mohli by opravdu ujít dlouhou cestu a dokráčet až do cíle. Guardiola se ukázal jako silný protějšek a myslím, že jsem se s moc kvalitnějšími trenéry během své kariéry nestřetl,“ prohlásil po zápase kouč Neapole Sarri.