Rozhodl se Leicester správně? Shakespeare byl veřejně popraven stejně jako Ranieri

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš? Tímto pravidlem se rozhodně neřídí anglický Leicester City, který vrávorá nad propastí a je ohrožen sestupem. Vedení se rozhodlo odvolat kouče, který začal anabázi v tomto klubu na výbornou. Nabízí se otázka, zda Lišky moc často nestřílí své trenéry a nebloudí v kruhu, na jehož konci je přesun do nižší soutěže.

Rozhodl se Leicester správně? Shakespeare byl veřejně popraven stejně jako Ranieri

Špatný začátek sezóny vedl nakonec k odvolání trenéra Craiga Shakespeara. Bylo to ale správné řešení, když jsou Lišky po osmi kolech anglické nejvyšší soutěže na osmnáctém místě se ziskem pouhých šesti bodů? Pro někoho šokující tah, ale fanoušci tohoto ostrovního klubu si již začínají zvykat, že bohové v tamní radě jsou občas šílení.

Únorový převrat nenechal v Anglii nikoho klidným. Italský kouč Claudio Ranieri byl odvolán po sérii nepřesvědčivých výkonů, přestože pár měsíců před tím slavil nečekaný titul v Premier League. Craig Shakespeare po svém nástupu vyhrál osm z šestnácti soutěžních zápasů a probojoval se s týmem až do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Třiapadesátiletý kouč byl přitom po uplynulé sezóně označován za spasitele a odměněn novou smlouvou na tři roky. Nová sezóna však nesměřuje vytouženým cílem a poslední ligový zápas Leicester pouze remizoval s West Bromwich 1:1. A vedení opět došla trpělivost.

Zářný příklad toho, co udělá s klubovou generalitou jedno namlsání. Shakespeare se na jaře projevil jako skvělý záchranář a udržel klub mezi ostrovní elitou. Vedení klubu však očekává, že bude opět trápit tradiční giganty a zaslepena jedním úspěchem opět volí změnu. Věří, že najdou tvář, která dokáže okamžitě zapůsobit? Vydává se opět do nových vod, přitom ani předem nemá připravenou náhradu, které by mohla věřit.

Depresivní atmosféra v kabině se může promítnout ještě hlouběji do probíhající krize. Ranieriho údajně vyštípali z týmu hráči, ale nikdo dodnes netuší, kolik pravdy je na tomto tvrzení. Shakespeare byl u hráčů oblíbený, ale vedení chtělo změnu. Nebylo však záhodno před odvoláním přihlédnout na fakt, s kterými kluby se jeho hráči měřili? Arsenal, Manchester United, Chelsea nebo Liverpool nejsou žádné malé rybky.