Dukla uhájila neporazitelnost, Slovácko zase nevyhrálo

Slovácku se ani na pátý pokus pod vedením trenéra Michala Korduly nepodařilo naplno bodovat. V předehrávce jedenáctého kola české nejvyšší soutěže celek z Uherského Hradiště remizoval na Dukle 1:1. Pražané tak uhájili letošní ligovou neporazitelnost.

Úvod zápasu nebyl zrovna dvakrát pohledný. Oba týmy se sice snažily kombinovat, ale pouze na polovině hřiště a prakticky se nedostávaly k ohrožení soupeřovy branky. Domácí se v první půli dostali do nebezpečnější šance jen jednou, ale Holendovi míč nesedl.

Ani Slovácko se nikam nehnalo, ale když se mu nabídla v 41. minutě šance, hned ji využilo. Korešovu zpětnou přihrávku totiž vystihl Zajíc, jenž s Petrem běžel sám od poloviny hřiště na jediného obránce. Přečíslení přineslo ovoce a trefu Zajíce.

Dukla na Julisce poprvé inkasovala po pěti zápasech a poprvé od května. Po změně stran se domácí snažili o zvrat a vytvořili si tlak. Dlouho se však nemohli dostat do zakončení. Až v 78. minutě vybojoval Miloševič roh, který na přední tyči prodloužil Duranovič a pro Podaného nebyl problém z bezprostřední blízkosti zakončit. Pražané se tak dočkali ligové branky po dlouhých 368 minutách. Pak se ještě pokoušeli o vedoucí branku, ale té se již nedočkali.

11. kolo první ligy:

Dukla Praha - 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)

Branky: 79. Podaný - 41. Zajíc. Rozhodčí: Orel - Pospíšil, Flimmel. ŽK: Holenda, Tetour - Divíšek, Šumulikoski, Petr. Diváci: 1332.Dukla: Rada - Preisler, Holek, Jiránek, Podaný - Tetour, Miloševič - Schranz (73. Brandner), Holík (56. Bilovský), Koreš (62. Duranovič)- Holenda. Trenér: Hynek.

Slovácko: Heča - Reinberk, Hofmann, Šimko, Divíšek - Šumulikoski - Navrátil (76. Juroška), Machalík, Petr (66. Sadílek), Havlík - Zajíc. Trenér: Kordula.