Angažmá v lize? Měl jsem si jich víc vážit, přiznává Čtvrtníček. Vyšehradu chce vystřílet postup

Angažmá v lize?  Měl jsem si jich víc vážit, přiznává Čtvrtníček. Vyšehradu chce vystřílet postup
ROZHOVOR

Neskrývá se za žádné fráze. Ani nic jiného. Útočník Josef Čtvrtníček se dvakrát dostal do ligového kádru, ve Slovácku ani později v brněnské Zbrojovce se ovšem neprosadil. Dobře ví, že vina je hlavně na jeho straně. „Bylo to hlavně o hlavě, dneska bych si toho vážil víc. Spoustu věcí vidím jinak,“ říká v otevřeném rozhovoru pro eFotbal.cz sedmadvacetiletý kanonýr, který ve své kariéře prošel už celou řadou klubů. Od letošní sezony hraje ČFL za Vyšehrad, s nímž má jediný cíl – Slavoji chce svými góly pomoct k postupu do druhé ligy.

O vás se často mluví jako fotbalovém poutníkovi. Na svůj věk už toho máte za sebou dost. Čím to, že jste angažmá často střídal?

Je pravda, že na svůj věk jsem toho vystřídal víc než dost. Zpočátku to bylo hlavně kvůli tomu, abych nasbíral zkušenosti. Nastupovat na pár minut v lize za Slovácko a další den jít hrát za třetiligové béčko pro mě bylo málo. I proto jsem chodil po hostováních. Třeba v Brně jsem si postavil hlavu, protože se mi podařila celá příprava, ale v posledním týdnu přestupů přišel Kuba Řezníček a mě to odsunulo na pozici útočníka číslo dvě. Raději jsem z boje utekl a šel za větším vytížením jinam.

Jak se na to díváte s odstupem času dnes?

Spoustu věcí vidím jinak. Hodně bych toho změnil a víc si toho vážil. Tenkrát to bylo hlavně o hlavě, měl jsem víc zabojovat a prosadil bych se víc.

S tím asi souvisí i vaše slova z nedávného rozhovoru, kde jste se vyjadřoval k populárnímu seriálu Vyšehrad. Pronesl jste, že některé pasáže ze seriálu jste v profesionální kariéře sám prožil…

Když je člověk mladý, tak dělá chyby. Trochu jsem neunesl, že jsem v prvoligovém týmu. Stouplo mi to do hlavy a udělal jsem nějaké přešlapy. Už je to ale za mnou, o co konkrétně šlo si nechám pro sebe.

Při vašich fotbalových toulkách jste zavítal i do Polska a na Slovensko. Jak tato angažmá hodnotíte? Zejména o Slovensku jste nedávno nemluvil zrovna v dobrém…

V Polsku jsem zažil svoje dosud nejlepší angažmá. A to nejen díky sledovanosti a atmosféře na stadionech při zápasech, ale v neposlední řadě také díky finanční stránce. Slovensko bylo pravým opakem. Po všech stránkách to byla katastrofa a jednoznačný krok vedle.

Talent z Vyšehradu Dominik Hašek: Hrát s Lavim? Byla to sranda! V kabině občas padne hláška

V zimě 2015 jste měl dokonce nabídku z Malajsie. Sám jste tehdy prohlásil, že exotické angažmá vidíte reálně. Jak se o vás v Malajsii vlastně dozvěděli a proč z přestupu nakonec sešlo?

Bylo to přes známého. Už jsem dokonce věděl, kde budu v Kuala Lumpuru bydlet. Měli jsme tam zamířit ve dvou, kamarádovi ale otěhotněla partnerka a mojí dnes už bývalé partnerce se tam nechtělo. Navíc jsem neuměl anglicky a sám bych tam byl ztracený. Později se ozvala Zbrojovka, takže jsem toho ani nelitoval.

Jaro jste strávil ve druhé lize v Prostějově, kde jste pravidelně hrál. Proč jste po půl roce odešel?

Měl jsem smlouvu na půl roku s tím, že když se zachráníme, automaticky se prodlouží. Já si týden před první mistrákem urval vazy v rameni. Až na jeden zápas jsem byl plně k dispozici, ovšem dívali jsme se na sebe mezi prsty. V tabulce nám všichni utekli a v týmu se všichni se těšili na konec sezony. Jinak ale musím říct, že vše ostatní v Prostějově fungovalo výborně.

Jelikož přišel pád Prostějova zpátky do MSFL, v klubu jste skončil a zamířil do jiného třetiligového celku - Vyšehradu. Proč právě sem?

Mám v Praze přítelkyni, chtěl jsem jít za ní. Zavolal jsem Láďovi Volešákovi (bývalý hráč Vyšehradu – pozn. red.) a hned další den se mi ozval majitel, že by měl zájem. Domluvili jsme se rychle.

S jakými ambicemi jste do Vyšehradu přicházel?

Hned od svého začátku v týmu říkám, že chci postoupit do druhé ligy. Na tom se nic nemění ani teď, kdy jsme nabrali menší ztrátu. Do konce podzimní části musíme posbírat co nejvíce bodů a na jaře odstartovat jízdu, která povede až k postupu. Stále věřím, ze to je v našich silách. Jednoduché to ale nebude.

Mimochodem, jak se vám jako kovanému Moravanovi žije v Praze?

V Praze ať už díky přítelkyni, či spoluhráčům, se mi žije krásně. Nemám si nač stěžovat. Musel jsem se sice trochu uskromnit, ale svého rozhodnutí zatím vůbec nelituji. Líbí se mi tu.

V dresu Slavoje jste zazářil hlavně v utkání na půdě Litoměřicka, kterému jste nasázel hattrick za pouhých 13 minut! Troufám si odhadovat, že něco takového se vám ještě nepovedlo. Nebo se snad mýlím?

Tři góly jsem dosud asi rychleji nedal. Ale v jednom zápase se mi podařilo dát už i čtyři branky. Povedlo se mi to v dresu Vyškova v MSFL a jednou i za Třinec v poháru.

Na kontě máte zatím devět přesných zásahů, díky kterým se držíte v popředí tabulky střelců ČFL. Jak jste spokojen s tímto číslem?

Číslo mohlo být mnohem vyšší. Ze začátku jsem měl velký problém s proměňováním šancí. Můžu  říct, ze podzimní cíl ještě splněným nemám. Na prvním místě je tým, ale je fakt, že být po podzimu na prvním místě v tabulce střelců mě láká.

Už jste zmínil, že jste působil také v MSFL, moravské obdobě ČFL. Která ze soutěží je podle vás kvalitnější?

ČFL je o stupeň na vyšší úrovni. V mnoha zápasech je to skoro druhá liga. Je tu více bývalých ligových hráčů, kteří už se nehrnou do druhé ligy. Nechce se jim třeba už jezdit po celé republice. A zaplacené to mají podobně. Navíc, ještě jsem nehrál soutěž, kde muže každý porazit každého.

Válel po boku Schicka, ve Spartě ale neprorazil. Nepřišla šance, říká Surmaj. Chce se odrazit v ČFL