Slavia už zná pod Šilhavým hořkost porážky, Plzeň roznesla Brno již během prvního poločasu

Ruský útočník Jevgenij Kabajev ve službách Bohemians 1905 se hattrickem výrazně podílel na vysokém vítězství Klokanů v Jihlavě. V druhém zápase sice Baník Ostrava nad Olomoucí vedl, tři body si však nepřipsal. V sobotu Karviná prohrála v Teplicích, skvěle si poté vedla Sparta, která díky hattricku Josefa Šurala porazila Jablonec vysoko 3:0.

Kabaev se dobře vyspal a již v první čtvrtině zápasu vstřelil všechny své tři góly. Radoval se v 9., 16. a 22. minutě. Toto skóre vydrželo až do šedesáté minuty, kdy se domácí zmohli na snížení. Třígólový náskok však Klokanům vrátil Reiter a Bohemians tak slaví výhru nad posledním mužstvem první ligy. Jihlava v nastavení znovu snížila, na bodovém rozdělení mezi týmy se však nic nezměnilo. Skóre zápasu bylo 4:2 ve prospěch hostujícího mužstva.

Baník odehrál doma se Sigmou bezgólový první poločas, brzy po pauze se však trefil domácí Hrubý. Ostravanům ale vedení nevydrželo moc dlouho, již o dvacet minut později Sigma srovnala a body se proto dělily. Ke konci zápasu navíc dostal olomoucký Houska zbytečnou červenou kartu.

O bod v Teplicích dlouho bojovala Karviná, která ale v 88. minutě inkasovala a nakonec svému soupeři podlehla. Po centru Vondráška se hlavou trefil útočník David Vaněček.

V pátek vstřelil hattrick Jevgenij Kabajev, v sobotu jej napodobil Josef Šural ze Sparty, který prakticky sám dokázal porazit Jablonec. Domácí načal už ve 3. minutě, kdy hlavičkou využil skvělého centru, který do pokutového území poslal Vatajelu.

Stejná akce se opakovala i v 16. minutě, kdy Vatajelu rozehrával rohový kop. V té chvíli už na hřišti nebyl útočník Václav Kadlec, který si poranil tříslo a musel ze hry odstoupit.

Jablonec ještě v první půli mohl vyrovnat. Zahustel nejprve vykopával z brankové čáry, následně prázdnou branku netrefil Doležal. K tyči poté střílel Masopust, Dúbravka si s jeho pokusem poradil.

Jablonec byl aktivnější i na začátku druhé půle, Dúbravka ovšem předváděl vynikající zákroky a když šli domácí ve třech proti jedinému obránci, Trávník nezvládl přihrávku. Na druhé straně mohl zvýšit Vatajelu, ten se ale ukopl. Lépe si nevedl ani Michal Kadlec, tomu tutovku vychytal Hrubý.

Hattrick Šural dokonal v 83. minutě, kdy využil hrubé chyby Hrubého a míč se od něj odrazil přesně do brány. V závěru měl Jablonec kopat penaltu po ruce Kadlece, rozhodčí Ardeleanu ale pokutový kop nenařídil. Na výsledku by to ale již nic nezměnilo, Sparta napravila porážku s Plzní a Jablonec porazila s přehledem 3:0.

Západočeská Plzeň ani po jedenáctém kole nezná přemožitele. Svěřenci kouče Vrby si poradili s Brnem, které porazili díky závěru první půle, ve kterém se prosadili nejprve Krmenčík, poté i Hořava a Kopic.

Slavia poznala pod taktovkou kouče Šilhavého hořkost ligové porážky až po šestatřiceti zápasech. Komplikací je bodová ztráta s Libercem, která může stát obhajobu titulu. Na vedoucí Plzeň ztrácí sešívaní již 11 bodů. V Edenu prohráli nakonec 1:2, když za domácí snížil až v nastaveném čase Necid.

Zlín ostudně padl doma s Mladou Boleslaví vysokým rozdílem. Domácí bašta Ševců byla pokořena a stačilo na to pouhých sedm minut v prvním poločase, kdy středočeský klub otočil výsledek. Jedinou trefu domácích obstaral Ekpai, za hosty pak zářil Mebrahtu, který si připsal hattrick. Jeho střelecký apetit podpořili také Přikryl a Chaluš.

Vysočina Jihlava - Bohemians 1905 2:4 (0:3)

Branky: 60. Tlustý, 90+1. Ikaunieks z pen. – 9.,16. a 22. Kabajev, 73. Reiter
Žluté karty: 37. Luts (Bohemians)
Domácí: Hanuš – Kryštůfek, Tlustý, Krejčí, Mišůn (20. Nový) – Vaculík, Urblík (78. Daníček) – Fulnek, Zoubele (46. Rabušic), Popović – Ikaunieks, trenér: Kopecký
Hosté: Fryšták – Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Jindřišek, Hašek – Vaníček (83. Jirásek), Mašek, Luts (46. Reiter) – Kabajev (75. Nečas), trenér: Hašek
Diváci: 3360
Rozhodčí: Hrubeš – Pelikán, Myška

Baník Ostrava - Olomouc 1:1 (0:0)

Branky: 54. Hrubý - 74. Moulis
Žluté karty: 45+1 Hrubý, 48. O. Šašinka, 71. Hlinka, 83. Pazdera, 86. Baroš– 31. Jemelka, 40. Houska, 41. Vepřek, 54. Buchta
Červená karta: 90+4. Houska (druhá žlutá karta)
Domácí:  Vašek – Pazdera, Pokorný, Šindelář, Granečný – Sus, Hrubý, Hlinka, de Azevedo (79. Mičola) – O. Šašinka (79. Poznar), Baroš, trenér: Kučera
Hosté: Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (89. Hála), Houska, Plšek, Kalvach (55. Chorý), Falta (67. Moulis) – Texl, trenér: Jílek
Diváci: Bude doplněno
Rozhodčí: Zelinka – Paták, Hájek

Teplice - Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 87. Vaněček (Vondrášek)
Žluté karty: 58. Krob, 65. Červenka
Domácí:  Jakub Diviš – Krob, Šušnjar, Král, Vondrášek – Kučera, Ljevakovič (C) – Jan Rezek, Trubač (59. Červenka), Hyčka (68. Vošahlík) – Vaněček
Hosté: Berkovec – Vondra, Lischka, Košťál, Čolić – Šisler (C), Budínský – Kalabiška (81. Wágner), Jan Moravec, Lingr (77. Štepanovský) – Panák
Diváci: 4036
Rozhodčí: Berka – Hrabovský, Kříž

1. FK Jablonec - AC Sparta Praha 0:3 (0:2)

Branky: 3. Josef Šural (Vatajelu), 16. Josef Šural (Vatajelu), 83. Josef Šural
Žluté karty: 21. Považanec, 77. Tecl – 18. Hovorka, 88. Mich. Kadlec
Domácí:  V. Hrubý – Matěj Hanousek, Hübschman (C), M. Kysela, Janković – Jovović (82. Kouřil), Trávník, Považanec, Masopust – Tecl, Doležal (52. Mihálik)
Hosté: Dúbravka – Mich. Kadlec, Štetina, Hovorka, Zahustel – Sáček (86. Mareček), Mandjeck – Vatajelu, Rosický (C) (73. Albiach), Josef Šural – V. Kadlec (8. Biabiany).
Diváci: 4883
Rozhodčí: P. Ardeleanu – J. Kubr, M. Fišer (O. Pechanec)

Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno 3:0 (3:0)

Branky: 30. Krmenčík, 42. Hořava, 45. Kopic.
Žluté karty: Hájek - Juhar, Pavlík.
Domácí: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský (84. Havel) - Hořava, Hrošovský - Zeman (79. Pilař), Kolář, Kopic - Krmenčík (72. Řezníček). Trenér Vrba
Hosté: Melichárek - Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Jablonský - Sedlák, Pilík (78. Buchta) - Juhar, Škoda, Lutonský (76. Přichystal) - Kone. Trenér Pivarník
Rozhodčí: Ginzel - Kotalík, Černý
Diváci: 9740

Slavia Praha - Slovan Liberec 1:2 (0:1)

Branky: 90.+5 Necid - 35. Potočný, 73. z pen. Bosančič
Žluté karty: Sýkora, Laštůvka - Kulhánek, Potočný, Bosančič, Pulkrab
Domácí: Laštůvka - Bořil, Frydrych, Jugas, Sobol - Souček, Hušbauer - Sýkora (59. Danny), Van Buren (73. Necid), Stoch (80. Zmrhal) - Škoda. Trenér: Šilhavý.
Hosté: Kolář - Coufal, Kúdela, Karafiát, Hybš - Kulhánek - Ševčík, Breite, Bosančič (89. Mikula), Potočný (75. Voltr) - Graiciar (82. Pulkrab). Trenér: Trpišovský
Rozhodčí: Pechanec - Arnošt, Koval
Diváci: 14 067

Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 1:5 (1:3)

Branky: 3. Ekpai - 32., 77. a 80. Mebrahtu, 25. Přikryl, 28. Chaluš
Žluté karty: Ekpai, Diop - Mebrahtu, Stronati, Fabián
Domácí: Zlámal - Matejov (77. Džafič), Bačo, Gajič, Holzer - Ekpai, Hronek, Traoré (58. Jiráček), Vukadinovič - Mehanovič (63. Železník), Diop. Trenér: Páník
Hosté: Agajev - Pauschek, Chaluš, Stronati (85. Magera), Fleišman - Hubínek, Rada - Přikryl, Matějovský (90.+2 Chramosta), Fabián (90.+1 Mingazov)- Mebrahtu. Trenér: Uhrin ml.
Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Vít