Arsenal převálcoval venku Everton

OBSAHUJE VIDEO

Chelsea a Manchester City uspěly, to United překvapivě padli v Huddersfieldu. Ve Francii nezaváhalo Monako, stoprocentní byla i Barcelona. V Bundeslize znovu bez inkasované branky uspěl Bayern, naopak Dortmund zbytečně ztratil na půdě Frankfurtu. Poprvé v lize ztratila Neapol, ve šlágru bez branek remizovala s Interem.

Chelsea začala v domácím utkání lépe, už ve 12. minutě Hazard přenechal míč Pedrovi a ten parádní střelou propálil Heurelho Gomese. Ten ale vzápětí předvedl dva dobré zákroky proti střelám Fabregase.

Druhou branku ale domácí nevstřelili a tak přišlo nečekané vyrovnání, ve druhé minutě nastavení se k odraženému míči dostal bdoulaye Doucoure a utkání mohlo začít od nuly. Na začátku druhé půle přišel tlak hostů a druhá branka do sítě Courtoise.

Po přihrávce Richarlisona se prosadil Roberto Pereyra a Chelsea byla v problémech. Manažer Antonio Conte následně poslal do hry Michyho Batshuayie a Chelsea duel otočila. V 71. minutě se po příhře Pedra dostal k míči právě Batshuayi a hlavičkou vyrovnal.

V 87. minutě poté skvěle přihrál Willian a Cesar Azpilicueta měl již jednoduchou práci. Poslední slovo poté měl Michy Batshuayi, který se tak trefil podruhé v utkání. Chelsea tak zvítězila nad Watfordem 4:2.

Senzačně ale v rámci 9. kola padl Manchester United, který nezvládl utkání v Huddersfieldu. Rozhodnuto bylo už po první půli. Ve 28. minutě se prosadil Mooy a o pět minut později propálil De Geu i Depoitre.

United měli obrovskou územní převahu, vytěžit z ní ale dokázali jedinou branku. V 78. minutě se po centru Lukakua hlavičkou trefil střídající Marcus Rashford.

Bez porážky naopak zůstává Manchester City, ten doma nedal šanci Burnley. Po penaltové trefě Sergia Agüera se trefili i Nicolas Otamendi a Leroy Sané.

V Německu předvedl famózní obrat Leverkusen. V Gladbachu prohrával po půli po brance Johnsona, jenže ve druhé půli spustil kanonádu a zvítězil vysoko 1:5.

Potřetí v řadě pod Juppem Heynckesem neinkasoval Bayern Mnichov, v Hamburku zvítězil díky brance Corentina Tolissa z 52. minuty. Ztratil naopak Dortmund, který nedokázal zvítězit ve Frankfurtu, ačkoliv vedl již o dvě branky.

Nedělní odpoledne nabídlo na Ostrovech hned dvojí zajímavou podívanou. Nejprve přivítal Everton londýnský Arsenal, který nutně potřeboval vyhrát, aby neztratil kontakt s lídry této sezóny. Body potřebovali také domácí, které ohrožují sestupové příčky, ale nakonec to byli hráči z Emirates, který vyhráli 5:2. Nic na tom nezměnil fakt, že skóre utkání otevřel ve dvanácté minutě Rooney. Tottenham si doma vyšlápl na Liverpool a potvrdil tak svou formu během podzimu. Hned dvě branky zaznamenal Kane, kterého napodobili Son Hung-min a Alli. Hosté rozvlnili sítě jen jednou, a to díky zásluze Salaha.

Český reprezentační brankář Jiří Pavlenka vychytal Brémám další nulu, ale hráči v poli ho moc nepodpořili směrem dopředu, neboť se s Kolínem nad Rýnem rozešli smírně 0:0. Freiburg si rozdělil body s Herthou Berlín po remíze 1:1 a stejným výsledkem skončil také střet mezi Wolfsburgem a Hoffenheimem.

První nedělní utkání La Ligy proti sobě postavilo Villarreal a Las Palmas. Soupeř pražské Slavie vyhrál hladce 4:0. Atlétiko Madrid na půdě Celty Vigo hájilo od 28. minuty jednobrankový náskok a nakonec se z výhry i radovalo. Jako poslední se představil Bílý balet, který porazil Eibar 3:0.

ANGLICKÁ PREMIER LEAGUE, 9. KOLO:

Chelsea - Watford 4:2 (12. Pedro, 71. a 90+5. Batshuayi, 87. Azpilicueta - 45+2. Doucouré, 50. Pereyra) VIDEO
Huddersfield - Manchester United 2:1 (28. Mooy, 33. Depoitre - 78. Rashford) VIDEO
Manchester City - Burnley 3:0 (30. z penalty Agüero, 73. Otamendi, 75. Sané) VIDEO
Newcastle - Crystal Palace 1:0 (86. Merino)
Stoke - Bournemouth 1:2 (63. Diouf - 16. Surman, 18. z penalty Stanislas)
Swansea - Leicester 1:2 (56. Mawson - 26. vlastní Fernández, 49. Okazaki)
Southampton - WBA 1:0 (85. Boufal)

Everton - Arsenal 2:5 (12. Rooney, 90+3. Niasse - 40. Monréal, 53. Özil, 74. Lacazette, 90. Ramsey, 90+5. Sánchez)
Tottenham - Liverpool 4:1 (4. A 56. Kane, 12. Son, 45+3. Alli - 24. Salah)

NĚMECKÁ BUNDESLIGA, 9. KOLO:

Augsburg - Hannover 1:2 (33. Gregoritsch - 76. a 89. Füllkrug)
Frankfurt - Dortmund 2:2 (64. z penalty Haller, 68. Wolf - 19. Şahin, 57. Philipp)  VIDEO
Mönchengladbach - Leverkusen 1:5 (7. Johnson - 48. S. Bender, 59. Bailey, 61. Brandt, 69. Volland, 81. Pohjanpalo)
RB Lipsko - Stuttgart 1:0 (23. Sabitzer)
Hamburk - Bayern 0:1 (52. Tolisso) VIDEO

Köln - Brémy 0:0
Freiburg - Hertha 1:1 (52. z penalty Haberer - 80. z penalty Kalou)
Wolfsburg - Hoffenheim 1:1 (90+1. Uduokhai - 73. z penalty Demirbay)

ŠPANĚLSKÁ LALIGA, 9. KOLO:

Levante - Getafe 1:1 (62. Morales - 58. Fajr)
Betis - Alavés 2:0 (13. Sanabria, 75. (vl.) Alexis )
Valencia - Sevilla 4:0 (43. a 90+2. Guedes, 51. Zaza, 85. Mina)
Barcelona - Málaga (2. Deulofeu, 56. Iniesta)

Villarreal - Las Palmas 4:0 (48. Bakambu, 65. Gaspar, 67. vlastní Navarro, 90+3. Sansone)
Celta Vigo - Atlético Madrid 0:1 (28. Gameiro)
Leganés - Bilbao 1:0 (54. Beauvue)
Real Madrid - Eibar 3:0 (18. vlastní Oliveira, 28. Asensio, 82. Marcelo)

FRANOUZSKÁ LIGUE 1, 10. KOLO:

Monaco - Caen 2:0 (21. Keita, 59. z penalty Falcao)
Amiens - Bordeaux 1:0 (65. N'Gosso)
Angers - Toulouse 0:1 (38. Diop)
Méty - Dijon 1:2 (45. Roux - 10. Varrault, 49. Sliti)
Nantes - Guingamp 2:1 (9. Awaziem. 86. Toure - 70. Camara)
Rennes - Lille 1:0 (6. Bourigeaud)

Nice - Štrasburk 1:2 (54. Lees Melou - 23. a 49. Da Costa)
Troyes - Lyon 0:5 (21. Traoré, 49., 66. a 70. z penalty Depay, 90. Mariano)
Marseille - PSG 2:2 (16. Luiz Gustavo, 79. Thauvin - 33. Neymar, 90+3. Cavani)

ITALSKÁ SERIE A, 9. KOLO:

Sampdoria - Crotone 5:0 (3. Ferrari, 12. pen. Quagliarella, 39. Caprari, 71. Linetty, 76. Kownacki)
Neapol - Inter Milán 0:0

Chievo - Hellas 3:2 (23. a 30. z penalty Inglese, 73. Pellissier - 6. Verde, 55. z penalty Pazzini)
AC Milán - Janov 0:0
Atalanta - Bologna 1:0 (71. Cornelius)
Benevento - Fiorentina 0:3 (18. Benassi, 47. Babacar, 66. z penalty Théréau)
SPAL - Sassuolo 0:1 (1. Politano), Turín - AS Řím 0:1 (69. Kolarov)
Udinese - Juventus 2:6 (8. Perica, 47. Danilo - 14. vlastní Samir, 20., 59. a 87. Khedira, 52. Rugani, 90. Pjanić)
Lazio - Cagliari 3:0 (6. z penalty a 41. Immobile, 49. Bastos)