Vltavín zlomil v derby Vyšehradu vaz už v 1. poločase, lídra ČFL spasil vlastňák z 90. minuty

Program víkendového 11. kola České fotbalové ligy nabídl atraktivní derby pražských celků v soutěži. Lepší formu prokázal Vltavín, který si odvezl z Vyšehradu tři body po výhře 4:2. Stejným výsledkem vyhrál lídr tabulky z Chrudimi na hřiště Benátek. Rozhodla ale až 90. minuta a nešťastný vlastní gól domácích. Výtečnou formu potvrdily Domažlice i Zápy, vytáhl se i Písek, v jehož dresu zazářil třígólový Filip Řezáč.

O osudu pražského derby na Vyšehradě bylo rozhodnuto už po prvním poločase. Na trefu vltavínského Hodase sice stačil rychle odpovědět svou desátou trefou v sezoně kanonýr Slavoje Čtvrtníček, ovšem do přestávky nastříleli hosté další tři branky a bylo hotovo. Střídající Hašek po změně stran porážku Vyšehradu už jen zmírnil. Slavoj klesl z 8. na 9. pozici, Vltavín je dál třetí.

Zápas jsme ztratili v prvním poločase, kdy jsme kromě gólu Čtvrtníčka nebyli schopni téměř ničeho. Opět jsme chybovali při defenzivní činnosti, při obsazování protihráčů. Navíc takovým způsobem, že se to na této úrovni vidí jen málokdy,“ nehledal výmluvy vyšehradský asistent trenéra Milan Kopřiva. „Snaha o aktivní hru se nám v prvním poločase dařila. Nepamatuji, že bychom dali někdy čtyři góly za poločas. Ve druhé půli nás domácí zatlačili, hlavně Čtvrtníček byl velmi nebezpečný, ale zvládli jsme to. Den před zápasem jsme trénovali na umělce Sparty, to nám pomohlo k lepší aklimatizaci na povrch hřiště,“ dodal kouč vítězného Vltavínu Martin Hašek.

Po dvou ztrátách naplno bodoval lídr z Chrudimi. Kdo přišel na zápas do Brozan, nelitoval. Domácí po prvním poločase vedli, Východočeši dvěma trefami ale skóre otočili. V 85. minutě ale srovnal na 2:2 druhou trefou Benda a už to vypadalo na penaltové rozstřel. V poslední minutě si ale dal brozanský obránce Franc vlastní gól a v nastavení pečetil výhru Chrudimi svým druhým přesným zásahem kanonýr Kopecký.

Válel po boku Schicka, ve Spartě ale neprorazil. Nepřišla šance, říká Surmaj. Chce se odrazit v ČFL

Hattrick za 35 minut

Východočeši dál kralují tabulce ČFL se čtyřbodovým náskokem před druhými Domažlicemi, které potvrdily skvělou formu i v Benátkách. Nerozhodný stav 2:2 zlomil po hodině hry nejlepší střelec Jiskry v sezoně Došlý. Ten se na půdě středočeského soupeře trefil hned dvakrát a v tabulce střelců si polepšil už na deset branek.

Z hráčů ale v uplynulém kole ČFL nejvíc zazářil písecký Řezáč. Při výhře svého týmu nad nováčkem z Nymburka 6:0 zaznamenal čistý hattrick, všechny tři trefy vměstnal v prvním poločase do 35 minut. Jihočeši i díky skvělému výkonu Řezáče ukončili sérii dvou porážek v řadě a posunuli se na sedmé místo.

Ve vítězném tažení pokračují Zápy, které si na hřišti Jiren připsaly už třetí výhru v řadě. Naopak třetí porážku z posledních čtyř duelů museli skousnout hráči Dobrovice, kteří v domácím souboji s Královým Dvorem nezvládli vstup do utkání. Po čtrnácti minutách prohrávali už 0:3, v závěrečné čtvrthodince stačili dvěma góly jen snížit na konečných 2:3.

ČFL, 11. kolo:
Vyšehrad – Vltavín 2:4 (10. Čtvrtníček, 49. Hašek – 3. Hodas, 12. a 37. Pejša, 26. Šípek)
Písek – Nymburk 6:0 (3. Hanzlík, 9., 21. a 44. Řezáč, 58. Presl, 76. Froněk)
Benešov – Ústí nad Orlicí 1:4 (37. Telnar – 20. Vaňous, 68. Smejkal, 70. Souček, 83. Nágl)
Čížová – Převýšov 2:1 po pen. (48. Janda z pen. – 93. Urbanec z pen.)
Jirny – Zápy 1:3 (90. Stockner – 11. Matějka, 39. Růžek, 67. Jelínek)
Dobrovice – Králův Dvůr 2:3 (76. Routek, 90. Eliáš – 1. a 14. Balšánek, 9. Procházka)
Štěchovice – Litoměřicko 1:2 (87. Volešák – 61. a 68. Surmaj)
Brozany – Chrudim 2:4 (30. a 85. Benda – 49. Kučera, 59. z pen. a 92. Kopecký, 90. Franc vl.)
Benátky nad Jizerou – Domažlice 2:3 (33. Synek, 59. Mařík – 15. a 63. Došlý, 30. Hejda)