Vukadinovič: Ve Spartě mě zbrzdilo zranění, proto jsem zpět ve Zlíně

S žádostí o rozhovor jsme oslovili jednu z nejzajímavějších postav letního přestupového období a člena České asociace fotbalových hráčů (ČAFH)– sparťana, nyní opět ve službách Zlína, Vukadina Vukadinoviče.

Vukadinovič: Ve Spartě mě zbrzdilo zranění, proto jsem zpět ve Zlíně

Málokdo možná ví, kde jste s fotbalem začínal a jak jste se dostal do české nejvyšší soutěže?
S fotbalem jsem začínal v Hajduku Bělehrad, který trénoval můj táta, takže to byl vlastně můj první trenér. Prošel jsem celou akademií a v roce 2005 jsme dostal nabídku jít do Táborska, tehdejšího Sezimova Ústí, které hrálo druhou nejvyšší soutěž.

Zajímavostí je, že tu máte i svého bratra. Vídáte se vůbec, když každý hraje někde jinde?
Po mém příchodu do Česka mě za půl roku následoval i můj bratr a než jsem přestoupil do Jablonce, tak jsme se vídali každý den. Ale i teď, kdy každý hrajeme za svůj klub, se stále podporujeme a snažíme se vidět, kdykoliv to jen jde. 

Za poslední dva roky jste zažil několik výjimečných momentů tvé kariéry, ale třeba i turbulence ve Spartě. Jak jste toto období prožíval?
Poslední dva roky ve Zlíně byly super. Sešla se skvělá parta, vyhráli jsme MOL Cup, a tím pádem se kvalifikovali do Evropské ligy. Ještě v průběhu jara mi přišla nabídka ze Sparty, která splnila všechny mé požadavky, a tak jsem se rozhodl přestoupit. Samozřejmě srovnat oba kluby nejde, Sparta je největší klub v Česku. Na dovolené mi volal hlavní trenér Stramaccioni, takže jsem se těšil na novou sezonu. Bohužel mě v přípravě zbrzdilo zranění, a tak jsem zpět na hostování ve Zlíně. 

CELÝ ROZHOVOR S VUKADINEM VUKADINOVIČEM SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE HATTRICKU, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 5. ŘÍJNA 2017.