Slušné chování jde stranou! Vyhrocené derby rivalů v MSFL budí vášně i mimo hřiště

Slušné chování jde stranou! Vyhrocené derby rivalů v MSFL budí vášně i mimo hřiště
OBSAHUJE OHLASY

Že půjde o vyhrocenější zápase se očekávalo. Že ale emoce vstoupí do hanáckého derby v MSFL mezi Prostějovem a Kroměříží až v takové míře, to už bylo zkrátka moc. Diváci viděli kromě vítězství hostů 3:2 i penaltu, devět žlutých karet, tři vyloučení a hromadnou strkanici mezi oběma týmy. Právě ta způsobila největší rozruch a nadělala hodně zlé krve i po utkání. A jak už to tak bývá, oba tábory na ni mají odlišný názor.

Pojďme si na úvod říct, co se vlastně stalo. Atraktivní duel hanáckých rivalů se hrál v rozumných mezích jen do závěru prvního poločasu. Pak totiž rozhodčí posoudil zákrok prostějovského Jana Pančocháře na pronikajícího kanonýra Kroměříže Jana Silného jako faul za žlutou kartu. A jelikož byla už druhá, poslal domácího záložníka předčasně do sprch.

„V tom přiběhl Karel Kroupa (kapitán Prostějova – pozn. red.) a začal na mě řvát, že simuluji a podobně. Následně přiběhli moji spoluhráči, začali mě bránit a vznikla hromadná potyčka, ve které do sebe žďuchalo asi deset hráčů. Z ní nakonec vyplynulo nesmyslné vyloučení našeho Mariána Kováře,“ okomentoval hlavní svár derby pro eFotbal.cz Silný.

„Z pohledu hostů to bylo dost divné vyústění hromadné potyčky, ve které bylo více „aktivních“ hráčů z obou stran než nakonec vyloučený Kovář, například prvotní prudké sražení Matouška domácím hráčem bylo větším prohřeškem než srážka přibíhajícího Kováře s domácím Hapalem…,“ píše se v reportáži na stránkách Kroměříže.

Divoké a vyostřené derby v MSFL: Devět žlutých karet, tři vyloučení a pět gólů!

V Prostějově viděli ten samý incident jinak. „Kovář naprosto nepochopitelně srazil na zem Hapala,“ stojí v článku na klubovém webu. „Druhá žlutá pro Pančocháře byla dost přísně udělená, takže podle mě to rozhodčí kompenzoval červenou kartou pro soupeře, který se ohnal po Hapalovi. Emoce byly zbytečné,“ dodal prostějovský kapitán Kroupa.

„Myslím, že když dal rozhodčí červenou Kovářovi, tak v té strkanici mohl rozdat klidně další tři,“ podotkl Silný. „Tím ovšem nechci omlouvat, že jsme měli udržet nervy na uzdě. Určitě by se nám potom hrálo lépe,“ dodala ofenzivní opora Slavie, která s čtrnácti góly vévodí tabulce střelců MSFL.

Zásady slušného chování jdou stranou

Tentokrát se Silný gólově neprosadil, ale naštěstí pro Kroměříž ho zastoupili spoluhráči. Ve druhém poločase navázali na úvodní Oklešťkovu trefu ještě Elšík s Blanařem. Domácí stačili minutu před koncem už jen snížit zásluhou Kroupy, který proměnil penaltu. Ta byla nařízení po faulu Hlocha, který za něj dostal druhou žlutou a jako třetí hráč v utkání musel předčasně do sprch. Hostující Slavii to ovšem tolik mrzet nemuselo, vedení 3:2 a cenné tři body už udržela.

Vyhrocené utkání nenechalo chladným ani prostějovského šéfa Františka Juru. „Přestože šlo o avizované hanácké derby, přiznám se, že tolik emocí jsem v zápase nečekal. Přispěli k tomu bohužel naši odchovanci, kteří teď hrají v barvách Kroměříže. To mě po charakterové stránce hodně zklamalo a budu se podle toho chovat. Pokud někdo nectí zásady slušného chování, já je ctít taky nebudu. V tomto smyslu budu informovat představitele Kroměříže,“ uvedl pro klubový web.

Přijde od vedení Slavie reakce? Uvidíme. Nicméně už teď je jisté, že vyhrocené a mimořádně vypjaté derby budí vášně a emoce i po zápase mimo hřiště.

Kdo vybojuje druhou ligu? Trojice největších adeptů na postup z MSFL!