Mareš zažívá životní sezonu: Kdybych měl konkrétní plány na počet gólů, zbytečně by mě to svazovalo

Mareš zažívá životní sezonu: Kdybych měl konkrétní plány na počet gólů, zbytečně by mě to svazovalo

Zkušený a ofenzivně laděný Jakub Mareš má ve Slovanu Bratislava nakročeno ke své životní sezoně. V slovenské nejvyšší soutěži se dosud prosadil desetkrát a je v čele střelecké tabulky, dvě branky vstřelil v rámci Slovenského poháru a tři trefy zaznamenal v předkolech Evropské ligy. Celkem 15 přesných zásahů za dosavadní podzimní průběh ročníku je tak více než úctyhodná bilance.

Žádné konkrétní individuální cíle si však neklade. "Skóroval jsem hned v prvních třech zápasech, což mi psychicky ohromně pomohlo. Od té doby téměř vše funguje. Ve Slovanu hrajeme spíš nátlakově a vytváříme si v utkání hodně šancí. Občas se tlačíme do plných a musíme se prosadit technicky. Kdybych měl konkrétní plány na počet gólů, zbytečně by mě to svazovalo. Chci se prostě zlepšovat. V Ružomberku jsem byl lepší než na Dukle, teď jsem se taky posunul. Tak by to mělo pokračovat," uvedl na stránkách sport.cz bývalý hráč Sparty, Mladé Boleslavi, Dukly, Dukly či Teplic.

Zatímco v české lize nastupoval zejména v záložní řadě, na Slovensku už operuje na hrotu a je to znát. Už v minulém kalendářním období ostatně nasázel za Ružomberok 14 branek. "Je to post, kde se cítím nejlíp. Můžu naplno využít přednosti v podobě výběru místa a síly v pokutovém území. Když jsem nastupoval před lety na hrotu v Teplicích, dařilo se mi tak, že jsem si vystřílel angažmá ve Spartě. Jenže pak jsem hrával na krajích zálohy. Až na Dukle mě trenér Kozel vrátil na hrot. Trenéři mi vždycky řekli, že mě potřebují na kraji zálohy, a mně nezbylo než se podřídit. Když jsem se po minulé sezóně ohlížel zpět, tak jsem došel k závěru, že jsem měl být tvrdohlavější a jít si víc za svým. Nebyl jsem pak týmu prospěšný, tak jako poslední dvě sezóny," pokračoval na stránkách sport.cz Mareš.

Jeden úkol je však jasný a tím je ligový primát. "Jednoznačným cílem je získat titul. Máme kádr plný skvělých individualit, ale jména nám triumf nezaručí. Zatím nám to neklape úplně stoprocentně. Musíme být dominantnější a vyvarovat se hloupých zakolísání," citoval web sport.cz slova hráče druhého týmu Fortuna ligy s osmibodovou ztrátou na vedoucí Spartak Trnava.

Od příští sezony 2018/2019 se navíc jeho současný zaměstnavatel vrátí na Tehelné pole, kde ho bude čeka zbrusu nová aréna. "Byl to jeden z důvodů, proč jsem podepsal smlouvu ve Slovanu. Ideální by bylo vyhrát titul v novém prostředí. Moc se na stadión a zaplněné tribuny těším. Upínají se k tomu úplně všichni v klubu," uzavřel na serveru sport.cz třicetiletý fotbalista, jenž je vicemistrem světa do dvaceti let z roku 2007.

Odejde Jankto přeci jenom už v zimě? Zájemcem je slavný klub z Anglie