Klub Wernera, Keity a spol. by si v Německu zasloužil mnohem více respektu

Klub Wernera, Keity a spol. by si v Německu zasloužil mnohem více respektu

O nedostatku respektu k celku Red Bull Lipsko, který byl založen teprve v roce 2009. už se hodně psalo i mluvilo již v minulém soutěžním ročníku 2016/2017.

Šéf správní rady Bayernu Mnichov Karl-Heinz Rummenigge se domnívá, že by si dotyčný klub z Red Bull Areny pro více než 44 tisíc diváků zasloužil mnohem více respektu, než se mu na německé scéně dostává.

Ambiciózní tým, na jehož trenérské lavičce sedí Rakušan Hasenhüttl, jenž šéfuje hráčům jako Werner, Poulsen, Forsberg, Bruma či Keïta, už hraje téměř rok a půl na špici bundesligy, kam se zařadil nedlouho poté, co v roce 2016 postoupil mezi německou elitu.

Mnohé hlasy však Býkům přisuzují jepičí život, hovoří o nich jako u "umělém lubu" a vše berou jako krátkou epizodu, která nebude mít dlouhého trvání.

Bavorský obr z Allianz Areny to však vidí jinak. "Lipsko chválím hned z několika důvodů. Lidé v klubu už pár let odvádí skvělou práci, díky čemuž můžeme sledovat jasný vzestupný trend. To, že máme Lipsko v bundeslize, považuji za dobou věc, zaslouží si ale mnohem více respektu a uznání," citoval web sport.sk slova Rummeniggeho.

Lipsko, jemuž patří v tabulce průběžná třetí pozice jen s bodovým odstupem na vedoucí místo, zažívá tento týden dvojboj s Bayernem. V týdnu mu v rámci Německého poháru podlehlo až na pokutové kopy a v sobotu bude repetice v rámci ligové sezony. Tentokráte však v Mnichově.

Liverpool se rozhoupal a na Coutinha nalepil cenovku!

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.