Zidane překvapil a šokoval! Co řekl na adresu konkurentů?

Zidane překvapil a šokoval! Co řekl na adresu konkurentů?

Zinedine Zidane má jednu, pro trenéra zápornou, vlastnost - je totiž velmi tichý. Šlechtí ho ovšem jeho profesionalita a také skromnost, kterou na nedávném galavečeru FIFA prokázal.

Každý objektivní fanoušek fotbalu vám řekne, že Zinedine Zidane je nejlepší záložník své generace. Redaktor se ho proto jednou, za časů kdy místo obleku na hřišti nosil dres, zeptal: "Jaké je to být nejlepším záložníkem na světě?" 

Na tuto otázku není lehké odpovědět. Zidane ovšem poukázal svou skromnost a respekt k jinému hráči. "Nevím, zeptejte se Paula Scholese," odpověděl novináři. 

Nyní, o pár let později, nesoupeří s Ronaldinhem či Scholesem, nýbrž s Mourinhem, Guardiolou, Valverdem nebo Allegrim. Stal se z něj totiž fotbalový trenér. A i přesto, že netrénuje ani dva roky, stihl vyhrát cenu The Best v kategorii trenér mužů. 

Tento úspěch mu samozřejmě zajistila výhra v La Lize, ale hlavním faktorem bylo to, že jako první kouč v historii ovládnul dvakrát v řadě Ligu mistrů. Skromnost však prokázal i v rozhovoru po zisku tohoto ocenění.

"I přesto, že jsem vyhrál, si myslím, že zde jsou lepší trenéři. Například José Mourinho nebo Carlo Ancelotti," prozradil Zidane. Oba tito muži kdysi vedli Real Madrid a Carlo Ancelotti měl Zidana jako asistenta a vyhráli spolu Ligu mistrů v roce 2014.