Vítězná jízda Plzně pokračuje. Kerbr hattrickem zničil Jablonec

Viktoria Plzeň zůstává i nadále bez ztráty bodu. V předehrávce 12. ligového kola vyhrála na hřišti Karviné 3:1 a na svém kontě má za dvanáct zápasů plný počet šestatřicet bodů. Uspěla i Olomouc, skvělý výkon předvedl poté Milan Kerbr, který hattrickem smetl Jablonec.

Vicemistr ze západu Čech poslal do vedení už po jedenácti odehraných minutách Kopic, který si vyměnil míč s Limberským a krásnou střelou do vzdálenějšího kouta branky překonal bezmocného karvinského gólmana Le Gianga. Po půlhodině favorit své vedení navýšil zásluhou Krmenčíka. Nejlepší ligový střelece ve 34. minutě zužitkoval po chybě domácích přihrávku kapitána Koláře a vstřelil už svoji devátou trefu v této sezoně.

Karviná začala Plzni klást výraznější odpor až po změně stran s příchodem útočníka Wágnera. Ten také hned po čtyřech minutách využil nedůrazu plzeňského stopera Hájka a po centru ze strany obhodil Kozáčika - 1:2. Domácím se podařilo dokonce vyrovnat, ovšem sudí Proske pro údajný faul gól neuznal. Přišly i další šance, ovšem Viktorii podržel gólman Kozáčik. Rozhodující moment utkání přišel v 69. minutě, kdy Kolář v den svých 33. narozeni uklidnil plzeňské řady třetím gólem.

Tým kouče Pavla Vrby má po dvanácté výhře z dvanácti odehraných kol na kontě plný počet 36 bodů a ligovou tabulku vede před druhou Slavií už o čtrnáct bodů. Pražané ovšem mají svůj zápas 12. kola na Slovácku teprve před sebou.

Ve skvělé formě je i Liberec, který ovšem doma proti Jablonci nezačal ideálně. Už v 1. minutě přilétl do pokutového území domácích centr a Stanislav Tecl potvrdil svou vynikající fazónu.

Tecl mohl vzápětí udeřit podruhé, lobem orazítkoval břevno. Poté už hráli domácí a ve 37. minutě dokázali vyrovnat, po ruce jednoho z obránců vyrovnal Milan Kerbr. A Kerbr ještě v první půli dokonal obrat, když využil skvělého centru Coufala.

Hned po přestávce mohl vyrovnat Považanec, Kolář skvěle zasáhl. Po hodině hry pak Liberec vsítil třetí branku, Bosančičovu ránu sice ještě Bárta vyrazil do břevna, dorážející Hybš už měl ovšem jednoduchou práci. O šest minut poté pak Milan Kerbr dokonal hattrick, když využil přesného pasu Bosančiče.

Naplno uspěla i Olomouc, která tak zůstane v nejlepší trojici. V domácím prostředí proti Teplicím rozhodl v 77. minutě David Houska, který nádhernou ranou vymetl šibenici hostující branky.

Další dva zápasy skončily nerozhodně, Zlín se v Praze z vedení po trefě Jiráčka dlouho neradoval, už za dvě minuty vyrovnal na konečných 1:1 Vaníček. V Brně poté gól nepadl, Dukla Praha tak získala na jihu Moravy bod.

Karviná - Plzeň 1:3 (0:2)
Branky: 49. Wágner - 11. Kopic, 34. Krmenčík, 70. Kolář. Rozhodčí: Proske - Dobrovolný, Pospíšil. ŽK: Wágner - Limberský, Řezník, Kolář. Diváci: 3746.

Karviná: Le Giang - Čolič (46. Kalabiška), Košťál (59. Smrž), Hošek, Vondra - Šisler - Lingr, Janečka (46. Wágner), Budínský, Moravec - Panák. Trenér: J. Weber.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský - Hořava, Hrošovský - Zeman (65. Petržela), Kolář (88. Bakoš), Kopic - Krmenčík (81. Řezníček). Trenér: Vrba.

Wágner po Plzni: Rozhodčí si pískal svůj zápas. Musíme se asi trefit z 30 metrů do šibenice, aby gól uznal

Slovan Liberec - FK Jablonec 4:1 (2:1)
Branky: 37. z pen., 45. a 67. Kerbr, 61. Hybš - 1. Tecl. Rozhodčí: Hrubeš - Hájek, Antoníček. ŽK: Breite, Coufal - Považanec. Diváci: 6523.

Liberec: Kolář - Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr (87. Voltr) - Kulhánek - Ševčík, Bosančič (71. Folprecht), Breite, Hybš - Graiciar (56. Pulkrab). Trenér: Trpišovský.
Jablonec: Bárta - Jankovič, Pernica, Hübschman, Zelený - Kubista - Tecl, Považanec (79. Diviš), Trávník, Jovovič - Doležal (65. Mihálik). Trenér: Klucký.

Zbrojovka Brno - Dukla Praha 0:0
Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Arnošt. ŽK: Kratochvíl - Miloševič, Podaný. Diváci: 3012.

Brno: Melichárek - Gomes, Pavlík, Kijanskas, Vraštil - Juhar (22. Pilík), Kratochvíl, Polák, Lutonský (77. Fortes) - Koné, Škoda. Trenér: Pivarník.
Dukla: Rada - Kušnír (46. Bezpalec), Holek, Jiránek, Podaný - Miloševič, Bílovský, Mustedanagič (59. Duranovič) - Brandner (79. Koreš), Holenda, Schranz. Trenér: Hynek.

Sigma Olomouc - FK Teplice 1:0 (0:0)
Branka: 77. Houska. Rozhodčí: Příhoda - Pelikán, Černý. Bez karet. Diváci: 3238.

Olomouc: Buchta - Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (79. Moulis), Houska, Plšek (90.+1 Obročník), Kalvach, Falta (64. Hála) - Chorý. Trenér: Jílek.
Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Fillo, Král (82. Červenka), Kučera, Soungole (88. Haljeta), Rezek - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín 1:1 (1:1)
Branka: 37. Vaníček - 35. Jiráček. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Koval. ŽK: Dostál - Vukadinovič. Diváci: 4004.

Bohemians: Fryšták - M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek - Reiter (84. Jirásek), Hašek ml., Mašek (70. Nečas), Vaníček (88. Krch) - Kabajev. Trenér: Hašek st.
Zlín: S. Dostál - Kopečný, Bačo, Gajič, Holzer - Traoré, Janíček (66. Hnaníček), Jiráček - Ekpai (88. Džafič), Diop, Vukadinovič (84. Mehanovič). Trenér: Páník.