Posila roku pro Arsenal? Lacazette ne

Na 53 milionů eur vyšel Arsenal Alexandre Lacazette, který ale zatím příliš nezáří. Posilou roku Gunners by se tak mohl stát Sead Kolašinac, obránce Bosny a Hercegoviny.

Alexandre Lacazette vstřelil už pět branek a je nejlepším střelcem Arsenalu v sezóně, jenže každý si od Francouze sliboval daleko více. Místo toho se zdá, že největší posilou Arsenalu v letošní sezóně bude obránce Sead Kolašinac.

Ten přišel zadarmo z německého Schalke 04, hned v prvním soutěžním utkání ale zazářil, když v rámci FA Community Shield v průběhu utkání nahradil zraněného Mertesackera a osm minut před koncem vyrovnal na 1:1. Arsenal nakonec i díky němu porazil Chelsea a získal první trofej.

Další gól vstřelil Kolašinac v Evropské lize, kdy se svěřenci manažera Arséne Wengera trápili doma proti Kolínu. Kolašinac po přestávce nahradil Holdinga a už za čtyři minuty parádní trefou vyrovnával. Tím nastartoval spoluhráče a Arsenal nakonec zvítězil 3:1.

A nyní se Kolašinac poprvé trefil i v Premier League. Arsenal doma po půli překvapivě prohrával se Swansea, následně ale obránce z Bosny a Hercegoviny propálil Fabianského a následně připravil vítěznou branku pro Aarona Ramseyho.

Pro Kolašinace se jednalo už o třetí asistenci v Premier League a Arsenal tak s jeho výkony může být spokojen. Čtyřiadvacetiletý bek je tak zatím dost možná největším překvapením celé anglické soutěže a pokud se mu v následujících měsících povede podobně, bude zřejmě i největší posilou Arsenalu.