Máme velké štěstí, přiznal Valverde

Máme velké štěstí, přiznal Valverde

Ernesto Valverde zažil povedený návrat na San Mames. Jeho Barcelona porazila "jeho" Bilbao 2:0 a strůjcem vítězství nebyl nikdo jiný než Lionel Messi. "Máme velké štěstí, že jej máme," přiznal bývalý trenér Athleticu Bilbao a současný kouč Barcelony.

Bilbao je doma velmi silné a jeho pevnost San Mames nedobude jen tak někdo. Barcelona k tomu ovšem díky trefě Messiho z 36. minuty měla blízko a jelikož celý zápas neinkasovala a v nastavení vítězství pečetil Paulinho si připsala Barca další tři body do tabulky a prodloužila také svou sérii neporazitelnosti.

"Messi je neuvěřitelný. Kdyby býval netrefil tyč, měl by na kontě ještě jeden gól. Je rozdílovým hráčem v každém momentu. Byl to fantastický gól," chválil Valverde podle FIFA druhého nejlepšího hráče planety.

"Máme velké štěstí, že za náš tým hraje nejlepší hráč na světě," mířil na podle něj nespravedlivou anketu FIFA. A hlavně díky Messimu je Barcelona v La Lize první a z deseti zápasů ztratila jen jeden, když s Atleticem Madrid remizovala 1:1. 

Měl ale i další slova k zápasu v Bilbau. "Je důležité vyhrávat takto velké zápasy. Athletic doma prokázal obrovskou kvalitu. My ale ukázali, že máme dobrou i defenzívu," dodal kouč Katalánců.