Tragická čísla Sparty? Italská vláda na Letné sebou přináší recesi

Tragická čísla Sparty? Italská vláda na Letné sebou přináší recesi

Sparta zažívá vskutku revoluční sezónu. Místo vytoužených reformací je ale v hluboké recesi a soupeřům možná i pro smích, i když to nikdo z nich taktně nepřizná. Andrea Stramaccioni v létě započal éru, které může značit pád velké říše a vedení na Letné jen tiše sleduje, jak se babylonská říše rozpadá.

Po zápase s Baníkem mohou být spokojeni jen slepí fanoušci, kterých popravdě už moc není. Z hlediště se ozývají nespokojené hlasy, další se přidávají na internetových diskuzích. Sparta měla v létě smělé cíle jak udělat ze svého klubu hvězdičku ve středu Evropy, která dokáže konkurovat také zbytku starého kontinentu. Náraz byl však přímo na bradu.

Hráči se sklopenými hlavami musí brát i průměrnou výhru jako velký úspěch, posledním bojištěm se pak po vyřazení z předkol Evropské ligy a MOL Cupu stala jen česká nejvyšší soutěž. Nedostižná Plzeň je už tak daleko, že na Letné nevidí ani její záda. Na druhé místo je manko menší, konkrétně čtyři body, ale optimistou může být v této chvíli jen snílek.

Sparta má po dvanácti kolech pouhých jednadvacet bodů. O titulu si už může s největší pravděpodobností nechat zdát, ale i na pohárovou Evropu se pořádně nadře. Slavia, Olomouc i Liberec jsou při chuti, za ni také na svou šanci čeká Jablonec a tabulkou vzhůru se dere i Mladá Boleslav.

Hráči z Letné v této sezóně nastříleli jen patnáct branek, což značí, že velkým problémem je také efektivita v koncovce. Lafata už má nejlepší roky za sebou, Janko je nevýrazný, Juliš s Kadlecem zranění a Šural na všechno sám nestačí. Vždyť více branek nastřílel v lize i ostravský Baník, který je blízko pásma sestupu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.